Sobotním závodům nechybělo napětí, adrenalin a horko

09.08.2015 08:48

Jako první se na závodní rošt postavily vozy TWC Tourenwagen Cup GROUP A, kde roli favorita potvrdil Tomáš Pekař. V páteční kvalifikaci si vyjel první pole na startovní rovince, hned za Pekařem se na druhé pozici postavil Švýcar Christjohanes Schreiber a třetí Zoltan Levai. Start Pekařovi moc nevyšel, přesto dokázal obávanému Schreiberovi ujet a získat první místo. „Nepodcenili jsme přípravu a hlavně kvalifikaci, takže se mi podařilo získat první pozici, což je velmi důležité,“ prozradil Tomáš Pekař. „Během startu se mi protočila kola a nabral jsem mírnou ztrátu. Naopak Schreiber odstartoval velmi dobře,“ popsal první okamžiky po startu Pekař, který jezdí s Renaultem Clio IV za Carpek Service.

Výborně se také umístila jediná závodnice, Lisa - Christin Brunner, která se svým Renault Clio IV dokázala dojet na třetím místě v kategorii TWC 2+. Mimochodem také z Pekařovo stáje Carpek Service.

Z týmu Carpek Service se také radoval Milan Häring s Renaultem Clio II, který se se ve své kategorii dostal před domácího jezdce Lukáše Uxu a Poláka Tomasze Rzepeckiho.

AvD Sports Car Challenge byla v rukou Německých a Rakouských jezdců. V dopoledním závodu neměl konkurenci Fabian Plentz na PRC-BMW, který za sebou nechal své německé kolegy, Andrease Fiedlera a Georga Hallau. V odpoledním závodu překonal Fiedler lehce Plantze a skončil na místě prvním.

Kategorii CEZ D2 ovládl Akash Neil Nandy z Malajsie, který si z Mostu pravděpodobně odveze rčení, přijel jsem, viděl jsem, vyhrál jsem. Druhé místo vybojoval Rakušan Christopher Höher a jako třetí skončil Jordi Wecksx z Belgie. V tomto závodě se nejlépe z domácích jezdců zadařilo Antonínu Susovi a Tomáši Chabrovi. Odpoledne Malajsan v D2 potvrdil své kvality. Höher skončil opět na druhé příčce. Změnilo se místo třetí, které vybojoval Švýcar Thomas Amweg.

Divizi 3 ovládli čeští jezdci, Tomáš Chabr, Tomáš Korený a Tomáš Chabr jr. Mezinárodní mistrovství v Divizi 4, Divizi 5 sprint, CEZ a ESET vyhrál v dopoledním závodě Dennis Waszek na Ferrari 43 GT3. jako druhý se umístil Stefan Rosina ze Slovenska na svém BMW Alpina B6 a hned za ním skončil jeho krajan Miroslav Konopka s Porsche 997 GT3.

V MM ČR D 4 + D 5 endurance se na jedničku dařilo Aleši Jiráskovi na Pragovce, kdy v odpoledním závodě porazil Štefana Rosinu a Marcela Kusína.

V neděli začínají první kvalifikace v 9 hodin ve třídě CEZ D4 2000+ ccm a D5 sprint.  Následuje kategorie CEZ D4 2000 ccm sprint, CEZ D2. GRID WALK začíná již od 11.30 hodin, kdy se na start postaví závodníci z kategorie TWC Tourenwagen Cup Group A, následovat bude skupina B, CEZ D4 2000+ ccm + D5 sprint. Posledním závodem je třída CEZ D2.

Foto: Miroslav Ullman


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři