Soutěžit můžete na okruhu i na facebookových stránkách autodromu

01.06.2016 15:45

Už ve čtvrtek 2. června pokračuje na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu soutěž amatérských jezdců The Most Challenge. Soutěžit zájemci mohou ale i na facebookových stránkách www.facebook.com/autodrommost, a to o taxijízdu ve speciálně upravené škodovce pro seriál závodů Octavia Cup. Za její volant usedne známá tvář z televizních obrazovek i filmového plátna, herec Lukáš Langmajer. Svezení tedy slibuje kromě adrenalinového zážitku také příjemné popovídání.

„Soutěžící mohou na našem facebooku tipovat, kolik bude mít najeto na tachometru po odjetí prvního závodu na autodromu v sobotu 18. června závodní vůz Octavia Cup, který soutěží pod hlavičkou mosteckého automotoklubu. Autor nejbližšího odhadu vyhrává právě taxijízdu s Lukášem Langmajerem. Svézt se bude moci už druhý den, tedy v neděli 19. června. Ale pozor, je to tak trochu chyták,“ vysvětlila eventová manažerka společnosti Autodrom Most Tereza Zajíčková.

The Most Challenge hledá pokořitele rekordu ze začátku května. Ustanovil jej Lukáš Hink, když se svým BMW M3 zdolal ostré měřené kolo po okruhu v čase 01:55,240 minuty. Počítá se nejlepší čas dosažený v běžně vyráběném automobilu se sériovými pneumatikami bez rozdílu skupin, tyto podmínky prozatímní lídr soutěže splňuje.

Všichni adepti na hlavní výhru mají ještě čas své výkony na dráze zlepšovat, termíny jsou vypsány až do konce září. Průběžné výsledky zde.

Komu se podaří dosáhnout nejlepšího času na jedno kolo, obdrží národní licenci jezdce E a stane se řidičem vozu safety car při mosteckém závodě evropského mistrovství okruhových tahačů Czech Truck Prix v příštím roce. Součástí výhry je i možnost absolvovat sportovní kemp a okruhovou školu za účasti vítěze evropského šampionátu cestovních vozů (ETCC) Petra Fulína.

 

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři