Stovka aut láká do Mostu na Carboniacup

15.08.2018 12:43

Již první letošní klání v dubnu Carboniacupu přilákalo do Mostu slušný počet aut a druhé letošní vystoupení čeká jezdce Carboniacupu v Mostě již ve středu 15.8.

Hlavní závody jsou na programu od 15,30-18,00h. Celkem se do Mostu sjede stovka účastníků ve čtyřech skupinách.

V upravených cestovních vozech skupiny A se představí Monika Podhradská na Škodě Fabia HKC Akademie, Matěj Chabr s VW Golf, Jan Černý s Peugeotem 106 VTS, Thomas Roth a Sven Landwehr z Německa na Lada 2105, Thomas Gerber s VW Golf G60, čtveřice Poláků na Porsche 944 S2 v závodech skupiny A++ pojede Otto Svoboda na BMW M3 GTR ze stáje Šenkýř Motorsport, Michal Vítek a Martin Šípek s BMW M3 GTR stáje BP Autosport, Lubomír Světinský a Jen Jedu s Ferrari F430, s novým Ford Mustang GT se představí Jan Starosta, Jaroslav Rejka přiveze Jaguar XJS, který se pravidelně účastní Histo Cupu, či Lukáš Urban s Ultimou GTR.

Skupina B určená sériovým vozům s minimem úprav přiveze do Mostu například vedoucího Pavla Zemana s Mazdou RX8, L.Liebzeita, T.Beneše a L.Kaňku s vozy Alfa Romeo, Ondřeje Krupku s BMW 328 Ci, Ondřeje Friče s Toyotou GT86, Standu Šedivce s Corvette ZR01, nebo Michala Štangla s Jaguarem.

Skupina C pro prototypy a speciální konstrukce představí několik Performerů a Pacemakerů v podání jezdců z Německa a Rakouska, z nichž jmenujme Daniela Hentschela, Gotti Hatze nebo K.H. Matzingera. S prototypem Norma M20F do Mostu vyrazí letos pravidelný účastník Milan Svoboda, MiVi, Tomáš Frank, Křečkové, ale také Tomáš Voldřich na značce Caterham a KTM X-Bow bude pilotovat Jan Mareček, Christian Arnold, Tomáš Miniberger a Sergej Pavlovec.

Velmi početnou formulovou flotilu pohostí skupina D, kde se předvede domácí Honza Rieger a Tomáš Mohelnický s Glorií C8F, Klaus Zygar na Van Diemen Kawasaki, plejáda východoněmeckých strojů MT77, či Estonií 25, ale také sedm rychlých formulí Renault s J.Rädleinem, G.Weissem, M.Starkem, P.Machuldou, V.Laušmannem, či Petrem Zelenkou.

Přijďte zafandit svým favoritům 15.8. na autodrom v Mostě, vstup máte opět zdarma.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři