Švýcarská blondýnka testovala před dubnovým závodem ADAC TCR Germany

21.02.2018 16:19

Pětadvacetiletá švýcarská jezdkyně Jasmin Preisig testovala začátkem tohoto týdne vůz Opel Astra TCR na velkém okruhu mosteckého autodromu. Seznámila se tak v předstihu s parametry dráhy. Zkušenosti se jí budou hodit. Do Mostu se totiž vrátí o posledním dubnovém víkendu, kdy autodrom přivítá v premiéře prestižní evropskou sérii ADAC GT Masters. Její součástí je právě i vložený závod ADAC TCR Germany, v jehož startovním poli nebude chybět ani sympatická blondýnka.

Mostecký autodrom nenavštívila poprvé, na oválu testovala už před pěti lety. „Nikdy jsem tu však nezávodila, to si vyzkouším až právě v dubnu. Okruh se mi velmi líbí, jsou tu rychlé pasáže a jízdu si užívám,“ svěřila se Jasmin se svými pocity.

Více než třicetičlenné jezdecké pole je plné mužů, s tím však Švýcarka problém nemá. „Na začátku je těžké se prosadit, ale když ukážete, že umíte řídit a máte výsledky, tak vás ostatní začnou více vnímat. U mě je to asi trošku jiné než u ostatních žen v motorsportu, ale jsem radši, když je v poli více mužů než žen,“ potvrdila.

V letošní sezoně by ráda dojížděla na bodovaných pozicích. „Nejlépe v první desítce a také tak, abych se vyhnula karambolům,“ upřesnila Jasmin Preisig.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři