Týmy ETCC se s autodromem seznámí už tento měsíc, přijedou testovat

07.04.2017 09:29

Do areálu mosteckého autodromu se v úterý 18. dubna sjedou účastníci evropského poháru upravených cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC) v čele s dvojnásobným vítězem seriálu, domácím pilotem Petrem Fulínem. Důvodem je testování závodních speciálů a prezentace týmů před zahájením letošní sezony. Silné a rychlé stroje se budou střídat na velkém okruhu od 09:00 do 18:00. Organizátoři zvou všechny motoristické fanoušky, kteří mají vstup i parkování v areálu autodromu zdarma.

„Diváci se mohou setkat se všemi elitami špičky jezdeckého pole, zúčastnit se jejich autogramiády, ale také si s nimi pořídit populární selfie. Piloti se nechali slyšet, že se na české fanoušky moc těší,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová. Otevřené pro veřejnost bude i zázemí závodních týmů v paddocku, což platí také pro tiskovou konferenci s jezdci v tiskovém středisku. Její zahájení organizátoři plánují na 13:30.

Návštěvníci si též mohou zakoupit v předstihu vstupenku na říjnový závodní víkend FIA ETCC. Pokud tak učiní, získají další vstupenku zdarma. Bonusový nákup je možné pořídit také prostřednictvím FAN SHOPU na webových stránkách www.autodrom-most.cz. „Nabízíme dále za poplatek svezení na čtyřkolkách a motokárách, taxijízdu v driftovacím BMW M3 či taxijízdu v offroadovém voze na našich speciálně upravených tratích v prostorách polygonu,“ doplnila Svobodová.

Pořadatelé mysleli i na nejmenší diváky. Po celý den mohou využívat dětský koutek s přilehlým dopravním hřištěm. „Chlapcům a děvčatům zapůjčíme v případě zájmu kola či odrážedla a také přilby,“ upřesnila obchodní a marketingová ředitelka.

Kvalitní a divácky atraktivní evropský pohár cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC) mostecký okruh letos přivítá poprvé. Závodní víkend nazvaný The Most Grand Finale ve dnech 6. až 8. října bude navíc vyvrcholením letošního souboje špičkových jezdců a techniky tohoto prestižního seriálu. Premiérově si ale jezdci a týmy velký závodní okruh autodromu osahají právě už při dubnovém testování.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři