Účastníci Carbonia Cupu uzavřou v Mostě letošní sezonu

12.10.2017 13:40

V neděli 15. října čeká účastníky Carbonia Cupu poslední ze sedmi závodů letošního ročníku amatérského okruhového poháru. Už potřetí se vracejí na mostecký autodrom, diváci se mohou těšit na souboje domácích jezdců se soupeři z Německa, Rakouska či Slovenska. Ve čtyřech kategoriích svede souboje na dráze bezmála 90 jezdců a vozů, další se ještě mohou hlásit. Vstup pro veřejnost je zdarma, zájemci se bezplatně mohou podívat i do boxů jednotlivých týmů.

Nejnapínavější bitva se chystá ve formulové divizi D, v níž je zatím lídrem Jan Rieger na Glorii C8F. Pět bodů na něj ztrácí před posledním závodem další adept na zlato, Filip Zelenský s krásnou červenou Dallarou F308. Jan Rieger vévodí i celkovému pořadí, má tak reálnou šanci získat kromě titulu absolutního vítěze i hlavní cenu seriálu, sadu závodních pneumatik. Bude to mít rozhodně těžké. Nejen Filip Zelenský, také Petr Morávek se Škodou Octavií ve skupině A či Zdeněk Čurda ve skupině B s BMW si totiž brousí zuby na kov nejcennější.

Nejvíce vozů je tradičně přihlášeno ve skupině A pro upravené cestovní vozy, kde figuruje i sedm jezdců z Německa. V A1 se o body popere Zdeněk Sýkora s Hondou CRX se dvěma Fordy Fiesta jezdců Aleše Nocara a Jaroslava Petřáše. Petru Morávkovi se Škodou Octávií DTM konkurují dva němečtí závodníci. Martin Walther pojede na BMW 318i, jeho krajan Jan Teuser osedlá Hondu CRX. Z domácích jezdců diváci dále uvidí účastníka Octavia Cupu Pavla Pupse a Víta Martinovského na Hondě TypeR. Skupině A3 dominují němečtí piloti, s různými evolucemi vozu BMW se objeví Walter Förster, Uwe Schäfer a Frank Handschke. Značce BMW je věrný i Miroslav Látr. V Mostě je čekají souboje s Jiřím Vavřičkou s Fiestou R3 Turbo a Jiřím Galuškou s Audi TT. Do skupiny A4 se přihlásili Otto Svoboda ze stáje Šenkýř Motorsport s BMW GTR, Němec Olaf Haeusner na BMW M3 a další Němec Peter Fecht s VW Golf 5. Ve skupině A5 je pravidelným účastníkem Miloš Merta se Subaru Impreza Sti. Skupinu A8 automobilů s většími úpravami reprezentují čtyři vozy. Ginetta G50 Milana Valáška, Škoda Octavia Víta Smejkala, Lotus Elise Jiřího Urbana a Renault Megan Trophy Petra Suchomela. Do skupiny nejsilnějších vozů A9 se přihlásili Rakušan M. Oliver a Libor Milota s vozem Porsche 911 GT3, Lukáš Urban s Ultimou GTR, dvě Lamborghini Gallardo týmu Mičánek motorsport a Boleslav Waszek s Corvette ZR1.

Slibně se plní startovní pole také ve skupině B. V B2 přislíbil účast Jiří Zeman s Hondou Civic, Pavel Zeman s Hondou RX8, Pavel Paseka s Fiestou ST150 nebo Miroslav Beer ze Slovenska se Subaru Impreza. Z německých jezdců se představí Christian Arnold na Seatu Ibiza. Jan Olšaník pak pojede s dalším japonským zástupcem Nissanem Almera Gti. Skupina B3 zahrnuje jezdce týmu Elba Racing s vozy Alfa Romeo Tomáše Beneše a Lukáše Liebzeita, Jana Zubatého s Citroenem DS3, či prozatímního lídra skupiny B Zdeňka Čurdu s BMW. Ve skupině B4 si zazávodí Tomáš Honz s VW Scirocco, Martin Hanzl s Hondou TypeR, nebo Zbyněk Čurda s BMW M3. Tomáš Vlček bude pilotovat Ford Focus ST. V nejsilnějších sériových cestovních vozech pojede Rakušan Georg Karner s Porsche GT3 RS a Stanislav Šedivec s Corvette ZR1.

Skupina C patří speciálům a prototypům. Zatím nejvíce bodů nasbíral Jan Mareček na KTM X-bow. V C1 se s rychlými Performery a Pacemakery představí P. Elkmann, D.Hentschel, G. Hatz a F. Franz. V C2 přijedou Rakušané A. Krammer a W. Maurer s nováčkem Karlem Aschauerem na Caterhamech Megabusa a Hayabusa. Konkurovat jim bude Volker Heinke s Radicalem, tým Janík Motorsport s Normou M20FC, ale také německý vítěz SCC Andreas Fiedler, který přiveze velmi rychlý prototyp PRC Audi. S Caterhamy se ve skupině C3 představí J. Kirchner, T. Frank, M. Kořínek, M. Bláha, M. Rejman, O. Hejduk, J. Červenka a Michal Vítek. Silnější vozy ve skupině C4 proženou po dráze Martin a Jakub Křečkovi. Skupina C5 je zastoupena Janem Marečkem s vozem KTM XBow z týmu Racetool KTM a jedním vozem týmu Janík Motorsport.

Ve skupině D formulových vozů fanoušci uvidí kromě již zmíněných Riegra a Zelenského také M. Dietzeho na Schuebel BMW a Tomáše Chabra s Van Diemenem. V D2 s automobilovým motorem pojede jeho stájový kolega M. Petkov s Tomisem, P. Langer s Autola 1/04, či P. Benz s MT 77. V čistě německou záležitostí bude skupina D3, v níž si to rozdají T. Flemming, S. Steibach, H. Werner a Jeanette Siegert na MT 77, Tim Rädlein s Renaultem 1600 a dvě Estonie F. Thalmanna a D. Richtera. Rädlein dříve startoval v Interserii, která byla Carbonia Cupu svým konceptem pohárových závodů velmi blízká. Ve skupině D4 svedou boj o vítězství Filip Zelenský s Dallarou F308, Václav Laušmann, Günter Weiss a Matthias Stark s formulí Renault 2,0, s nově pořízeným Renaultem chce promluvit do konečného pořadí také Pavel Machulda z týmu HKC Racing.

Vladimír Rožánek, Carbonia team 2017


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři