Ve Valencii budu mít premiéru

16.04.2015 15:18

Testovací jízdy trucků, které probíhají v těchto dnech na mosteckém autodromu, znamenají blížící se závodní sezonu. Poslední vychytávky na svých závodních tahačích zde testuje Joachim Hahn, René Reinert a domácí stáj Buggyra s Adamem Lackem a Davidem Vršeckým. „Vozy jsou již celkem připravené, teď už jen ladíme detaily motoru,“ prozradil David Vršecký s tím, že testování nepřineslo žádné nepříjemné překvapení. „Po zimě se odhalí řada závad, které jsou u každého vozu jiné, proto musíme oba vozy, jak Adamovo, tak moje dokonale sladit,“ podotkl Vršecký.

Pro Buggyru je testování na mosteckém autodromu ideální. „Je to hlavně blízko a jsme tu doma.  Kvůli počasí by byla sice nejlepší asi Itálie, ale z časových důvodů zůstáváme zde,“ řekl Vršecký.

První závod pojedou oba čeští jezdci ve španělské Valencii. Pro Davida Vršeckého to bude závod na neznámém okruhu. „Ve Valencii pojedu vůbec poprvé a myslím, že pro většinu jezdců to bude stejná premiéra, takže bude záležet na tom, jak rychle se kdo přizpůsobí nové trati,“ doplnil.

Buggyra má za sebou loňskou úspěšnou sezónu, kdy se na Czech Truck Prix 2014 dočkala dvojitého vítězství. Double si přivezla také z posledního závodu loňské sezony evropského poháru tahačů Le Mans. První místo si zaslouženě vybojoval Adam Lacko a druhou příčku obsadil David Vršecký.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři