Velký závodní okruh opanují běžci

30.05.2016 08:31

Velký závodní okruh mosteckého autodromu přivítá 22. června netradiční závodníky. Stanou se jimi už podruhé účastníci T-Mobile Olympijského běhu. Stejně jako loni, kdy si premiéru na autodromu nenechalo ujít na 150 běžců, budou vybírat ze dvou tratí. Osmikilometrové a poloviční, tedy čtyřkilometrové. Odstartují v 18:30 hodin.

„Naší snahou je, abychom areál autodromu zpřístupnili široké veřejnosti. Běh do této strategie skvěle zapadá. Hlavní náplní zůstává pořádání automobilových a motocyklových závodů, stále více se však snažíme obohacovat doplňkové programy o zážitky pro všechny členy rodiny. Máme už zkušenosti s pořádáním koncertů a dnů otevřených dveří, kde si přicházejí na své muži, ženy i děti. Zabavit se mohou také v naší Fun aréně. Řadu zajímavostí připravujeme i do budoucna. Chceme, aby se autodrom stal navštěvovaným centrem a součástí sportovního, společenského a kulturního života regionu po celý rok,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Prezentace účastníků běhu se tentokrát přesouvá do recepce budovy polygonu, parkování v areálu je zdarma. Čtvrt hodiny před startem se zaregistrovaní běžci přesunou tunelem na velký závodní okruh autodromu. Startovné činí 50 korun, účastnické triko je pak k mání za 100 korun. Tři nejrychlejší muži a ženy v každém závodě získají věcné dary.

Účastí v běhu lidé navíc pomáhají potřebným. Mohou totiž přispět na podporu charitativní činnosti Olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem ze sociálně slabých rodin.

Běžecké závody, které spojuje olympijská myšlenka, mají u nás dlouhou tradici. Letos se do závodů s podtitulem „různí běžci, různá místa, jedna myšlenka“, jež jsou součástí mezinárodního Olympijského dne, zapojí ve stejný den a čas přes 30 tisíc běžců ve čtyřiceti českých a moravských městech. Most tedy mezi nimi nebude chybět.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři