Z premiérového závodu v rally sprintu na autodromu se radují i klienti dětského domova

23.11.2015 12:59

Stovky lidí si nenechaly ujít sobotní premiérový závod The Most Rally Sprint v areálu mosteckého autodromu a polygonu. Kromě samotného napínavého klání, při němž posádky nabídly atraktivní adrenalinovou podívanou, si diváci pochvalovali i bohatý a pestrý doprovodný program. Samostatný blok zajímavých akcí, soutěží a her pak pořadatelé vyčlenili dětem. Jeho centrem bylo dopravní hřiště na polygonu, kde se chlapci a dívky proháněli na vlastním či zdarma zapůjčeném kole. Kromě zábavy a zdravého pohybu si nenásilným způsobem osvojovali i základy bezpečného pohybu v silničním provozu. Organizátoři ale mysleli i na opuštěné děti a děti bez rodičů. Ve spolupráci se společností

ČEPS, která v Česku provozuje elektroenergetickou přenosovou soustavu a na zábavném programu pro nejmladší návštěvníky sobotní show se nezanedbatelnou měrou podílela, věnují část výtěžku Dětskému domovu v Mostě.

ČEPS, a.s. dlouhodobě děti a mladé lidi podporuje. I proto v rámci sobotního závodu The Most Rally Sprint společnost uhradila startovné posádce soutěžního vozu ve složení Karel Štochl, Adéla Vacková, kteří ještě nedovršili jednadvaceti let.

Do akcí pro nejmenší se mohly zapojit celé rodiny, organizátoři ale nabídli i celodenní hlídání dětí. „Řada rodičů tuto službu přivítala. Mohli nerušeně sledovat závody i atraktivní doprovodný program a přitom věděli, že o jejich potomky je dobře postaráno a že si sobotu také užijí,“ uvedla Tereza Zajíčková ze společnosti Autodrom Most.

Děti do 130 centimetrů výšky měly vstup do areálu autodromu a polygonu zdarma. Na dopravním hřišti si pak mohly zakoupit žetony, které jim umožnily účast ve vybraných aktivitách. Prvních 50 dětí, jež si pořídily žetony, od pořadatelů získalo vstupenku do libereckého IQ parku. Všechny děti navíc dostaly k žetonům drobné, ale hodnotné dárky.

Kromě jízdy na dopravním hřišti si děti užívaly i skákací race zónu, zajímavých workshopů či kreativní tvorbu z přírodních materiálů. Zejména ti nejmenší se měnili v kočičky či rytíře pod šikovnýma rukama výtvarnic, jež nabízely malování na obličej. Vzhledem k větrnému počasí byl velký zájem také o drakiádu a následnou soutěž o nejvydařenějšího draka. Starší děti pak přivítaly možnost svézt se na čtyřkolce či motokáře na dráze umístěné naproti dopravnímu hřišti.

Partner závodu, akciová společnost ČEPS, působí na území ČR jako výhradní provozovatel přenosové soustavy. ČEPS, a.s., udržuje, obnovuje a rozvíjí 41 rozvoden s 71 transformátory převádějícími elektrickou energii z přenosové do distribuční soustavy. Stará se také o téměř 5500 kilometrů vedení nejvyššího napětí 400 a 220 kV.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři