Zástupci mosteckého autodromu nechyběli u startu evropského šampionátu trucků

12.05.2016 09:46

Delegace společnosti AUTODROM MOST navštívila o víkendu rakouský okruh Red Bull Ring ve Spielbergu, který hostil úvodní závody letošního ročníku evropského šampionátu tahačů FIA European Truck Racing Champions (ETRC). Mostecký autodrom, pro který jsou právě závody tahačů na okruhu Czech Truck Prix neprestižnějším podnikem v každoročním kalendáři, přivítá letos truckerské týmy, jejich doprovod a desetitisíce diváků o víkendu 2. až 4. září.

Důvod cesty k jižním sousedům vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová. „V přípravě na zářijový závod tahačů v Mostě nechceme nic zanedbat či podcenit. Proto jsme se chtěli přesvědčit, jakým způsobem se pořadatel úvodní části seriálu ETRC a zároveň nový promotér tohoto evropského mistrovství, European Truck Racing Association (ETRA), organizace ujal. Zázemí má promotér právě na okruhu Red Bull Ring,“ řekla.

I přes výrazně nižší návštěvnost, než panuje každoročně při závodech mnohatunových speciálů v Mostě, ohodnotila Svobodová zahájení nové sezony v aréně Red Bull Ring za velmi dobře zvládnuté. „V organizaci nic neskřípalo, vše plynulo podle harmonogramu. Pořadatelům bezesporu napomohlo také sobotní nádherné jarní počasí, které malebný stánek motoristického sportu pod zasněženými vrcholky Alp celkově prozářilo,“ uvedla.

S promotérem ETRA mostecký autodrom spolupracuje už od konce loňského roku. „Jsme v úzkém kontaktu. Pečlivě jsme si nastudovali podmínky a pravidla, jež nový promotér šampionátu stanovil. Vše pak slaďujeme tak, abychom připravili skvělé zázemí pro závodní týmy, desetitisíce diváků i novináře. Máme to trochu ztížené tím, že jestliže vrcholným podnikem Red Bull Ringu jsou závody F1, už nás to jsou právě trucky. Budeme tedy čelit mnohem většímu náporu a zájmu, než jsme byli nyní svědky ve Spielbergu,“ doplnila Svobodová.

Připomněla, že lístky na mostecký závod tahačů Czech Truck Prix jsou v prodeji. Novinkou je jednotná cena do celého areálu autodromu. „Chtějí-li mít návštěvníci lístky v klidu doma, ať neváhají a koupí si je již nyní. Tím, že vstupné je jednotné a vstupenky jednodenní, nemusejí se ani dopředu rozhodovat, zda dorazí v sobotu nebo neděli. Stačí si lístek koupit a zvolit den až aktuálně o závodním víkendu,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka. Vstupenky lze zakoupit zde.

Zejména o doprovodný program se na Red Bull Ringu zajímala eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Tereza Zajíčková. Návštěvníci okruhu si kromě hlavního a doprovodných závodů užili přehlídky historických osobních i nákladních a užitkových vozů či formulí. Vystoupila také skupina tanečníků ve stylu country, nechyběly ani taxijízdy či možnost svézt se na motokárách. „Pokud mohu srovnávat, připadají mi naše doprovodné programy živější a možná i nápaditější. Potvrdila jsem si naopak, že zařazení Grid walku, tedy korzování diváků mezi stroji a jezdci na startovacím roštu těsně před startem závodu, byl od nás dobrým nápadem. I ve Spielbergu se těšil velkému zájmu,“ svěřila se.

Celkovým vítězem premiérového dílu šampionátu na Red Bull Ringu se stal Němec Jochen Hahn s tahačem MAN, který společně s celkově třetím kolegou a krajanem René Reinertem triumfovali i v pořadí týmů. Titul v této kategorii obhajuje český tým Buggyra International Racing System, z Rakouska si odváží stříbrnou příčku. Loni mezi jezdci druhý Adam Lacko potvrdil své umění a postupně se o víkendu zlepšoval až na vítězství v obou nedělních závodech. Vklínil se tak mezi Hahna a Reinerta a bral celkové stříbro i mezi jednotlivci. Pomohl mu nejspíš i nedělní déšť. Spolu s nováčkem Jiřím Formanem, který letos v týmu nahradil našeho dosud nejúspěšnějšího okruhového truckera Davida Vršeckého, pak dobrý vstup do sezony potvrdili také jako tým. Druhé místo Buggyry svědčí o tom, že Forman osmým místem mezi čtrnácti jezdci jako premiant velmi mile překvapil a dává Buggyře výraznou naději na dobrý výsledek v letošním ročníku šampionátu.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři