Jak si užít rychlou jízdu po závodním okruhu poradí skvělý jezdec Tomáš Pekař

11.04.2017 15:37

Pod aktivním dohledem profesionálního závodního jezdce Tomáše Pekaře, který obsadil celkové druhé místo v premiérovém ročníku loni obnoveného seriálu Škoda Octavia Cup, si osvojí potřebné dovednosti a návyky pro jízdu v ostrém tempu po malém i velkém okruhu mosteckého autodromu účastníci kurzu sportovní jízdy. Cenné rady i s praktickou ukázkou mělnický jezdec zájemcům poprvé poskytne už za měsíc, ve čtvrtek 11. května.

Autodrom tak nabízí majitelům sportovních vozů, kteří si chtějí vyzkoušet reakci svého auta při ostřejším zacházení ve vyšších rychlostech, už trojici odborných koučů z řad renomovaných a úspěšných závodníků. Vedle Tomáše Pekaře je připraven podělit se o své nepřeberné zkušenosti z okruhů po celém světě také jediný český účastník světového šampionátu monopostů F1 Tomáš Enge či dvojnásobný vítěz evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petr Fulín.

Celodenní kurz sportovní jízdy je určený maximálně pro deset lidí a zahrnuje řadu náročných manévrů ve vysokých rychlostech. Je vhodný pro pokročilé řidiče s chutí naučit se náročnější technice řízení, pro majitele sportovních vozů, kteří mají ambici naučit se vůz efektivně a bezpečně používat, ale také pro amatérské závodníky s motivací posunout své umění o krok dále. Více informací o kurzu s Tomášem Pekařem zájemci najdou zde, zbývá ještě několik volných míst.

Přihlásit se do kurzu ale může prakticky každý.  „Oslovujeme i běžné řidiče, kteří si chtějí zdokonalit své řidičské schopnosti anebo se naučit lépe ovládat svůj vůz ve vyšším tempu. Pro kurz není třeba ani mít sportovní auto, takže je možné jej absolvovat s běžným vozem,“ potvrdila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Mostecký okruh má Tomáš Pekař v krvi. Loni v červnu a začátkem září nechyběl na autodromu ve startovním poli výše zmíněného Škoda Octavia Cupu a vedl si velmi dobře. Dokázal jednou zvítězit, třikrát pak skončil druhý. V Mostě se představil divákům také s vozem Renault v závodu pohárového Clio Cupu, svou jízdu přetavil s přehledem ve zlato. Parametry okruhu na autodromu si po zimní přestávce znovu připomíná i v těchto dnech, kdy testuje techniku před zahájením druhého ročníku obnoveného Škoda Octavia Cupu.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři