Jezdci nového Octavia Cupu se představují: Tomáš Pekař

15.01.2016 16:11

Tomáš Pekař je známý nejen z českých a slovenských závodních okruhů, ale v posledních letech také z těch německých. Mělnický jezdec strávil několik let Renault Clio Cup Central Europe, či Bohemia a dokonce má také zkušenosti z předchozí generací šampionátu Škoda Octavia Cupu.

Co pro Vás znamená obnovení Octavia Cupu?

Je to pro mě navázání na zábavné závodění se starším modelem Octavie. Také to pro mě znamená výhled na čtyři roky, kdy budu sám závodit a také budu samozřejmě pracovat se svým týmem. Na jedné straně tedy radost ze závodění v autě, které navazuje na tu starší generaci, se kterou jsem jezdil, a ty závody se mi moc líbily a na druhou stranu práce mého týmu, který by se rád angažoval v tomto seriálu celé čtyři roky.

Jak se Vám líbí kalendář první sezony?

V kalendáři jsou tratě, které znám a pro mě jako jezdce jsou to opravdu známé tratě, na kterých mě nejspíše nic nepřekvapí. Není to tedy nic, čeho bych se nějak bál nebo nějak extra těšil, protože jsou to všechno okruhy, které jsou mi blízké, na kterých jsem zvyklý jezdit. Určitě to bude ale výhoda v tom smyslu, že budu schopný rychle nastavit auto na daný okruh.

Jak se Vám líbí formát sezony a podoba prize money?

Pro mě je skvělá zpráva, že se to takto celé zprofesionalizovalo a už tam nejsou pouze věcné ceny, na které jsem byl ze starší generace Octavia Cupu a Clio Cupu dříve zvyklý. Ale jsou tam i ty prize money, které svědčí o tom, že to promotér myslí opravdu vážně. Tohle opravdu kvituju, protože to podle mě zvýší úroveň šampionátu. Zvýší se i prestiž šampionátu a čím vyšší prestiž, tím lépe pro jezdce i týmy.

Jaké jsou Vaše cíle pro první sezonu?

Chtěl bych, aby měl náš tým Carpek Service úspěšné jezdce, abysme odjeli co nejvíce závodů, abysme se vyvarovali kolizím, a samozřejmě budu vděčný za každé pódiové umístění v závodech. Mým cílem je tedy užít si každý závod a být co nejčastěji na stupních vítězů.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři