Jezdci z Exteria Racing atakují přední příčky šampionátu

27.04.2015 08:14

 

Prestižní šampionát Alpe Adria se neuvěřitelně rychle blíží, ale International Motorcycle Race Cup (IMRC), který je jeho součástí, již začal. První závod se odjel o minulém víkendu na maďarském okruhu Pannoniaring a čeští jezdci dali o sobě řádně vědět.

V nejvyšší kategorii Superbike zabodoval Tomáš Zajíc na Kawasaki ZX-10R, který vyhrál České mistrovství a celkově obsadil 3. místo v IMRC Superbike. Michal Fojtík měl problémy ve třetím kole, přesto z toho bylo 2. místo v Mezinárodním mistrovství SR (MMSR) a 6. místo v celkovém pořadí IMRC SUPERSTOCK 1000. Trojici jezdců, která jezdí pod hlavičkou Exteria Racing, uzavírá nejmladší Dominik Jůda, který se zatím prosadil v českém Road racing. Ovšem jeho start v IMRC nezůstal bez povšimnutí. Ve třídě SuperStock 600 na Yamaze R6 si vyjel 1. místo v MMSR SUPERSPORT a celkové 5. místo.

Dominik pochází z Ústeckého kraje a k mosteckému okruhu má velmi blízko. Trať Pannoniaringu přirovnává právě k Mostu. „V Maďarsku je hodně hezká trať a zároveň technicky náročná, proto ji přirovnávám k mosteckému okruhu, který je také dost technicky náročný, ale podle mě nejhezčí,“ porovnal Dominik Jůda.

Trať v Pannoniaringu má také svá úskalí, kde musí být jezdec obzvlášť opatrný. „Je tam jedna těžká odkloněná zatáčka, kde se často padá. Přede mnou tam upadlo asi pět jezdců, takže jsem musel být hodně opatrný,“ popsal Dominik. „Trochu hůře jsou tam pokryté únikové zóny s kačírkem bez trávníku, takže pád je o to citelnější,“ doplnil s tím, že na druhou stranu se dá téměř po celé trati dobře předjíždět, a to hlavně na brzdy kromě dvou posledních zatáček.

Dominik si uvědomuje, že se musí připravit na hodně tvrdou konkurenci a přípravu nechce rozhodně podcenit. „Snažím se co nejvíce trénovat, abych byl rychlý. Oproti ostatním se musím ještě hodně učit, takže tomu dávám maximum,“ podotkl.

V rámci víkendového IMRC se odjel FUN CUP, kde Dominik skončil na třetím místě. V následujícím závodu IMRC SR si dojel pro místo první. Poslední závodní den vyhrál, co mohl, a to v IMRC SR, IMRC CUP a ve slovenské volné a české volné první místa.

Alpe Adria Road Racing Championschip je prestižní šampionát v rámci alpsko-jadranského regionu (Slovensko, Česká republika, Chorvatsko, Maďarsko, Itálie, Polsko, Bulharsko, Slovinsko, Rumunsko, Švýcarsko a San Marino. Závodů se účastní nejlepší jezdci z těchto zemí.

International Motorcykle Race Cup (IMRC) se jezdí z větší části společně se seriálem Alpe Adria Road Racing Championschip. Jezdci IMRC tak mají možnost porovnání se silnější konkurencí. Jezdci navíc mohou získat body přímo do šampionátu Alpe Adria.

IMRC CUP je seriál mezinárodních pohárových závodů, kde jezdci bojují o body do národních pohárových seriálů jako je Slovenský pohár, Czech Open a Puchar Polski Rookies.

Alpe Adria/IMRC Championschip se pojede 17. – 19. července na Autodromu Most.

Lada Laiblová


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři