Kolama dolů - učme se přežít

26.04.2022 12:07

Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR s Asociací center bezpečné jízdy, pořádá další ročník preventivního projektu zaměřeného na vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů. Zastávka na polygonu v Mostě je plánována na 5. srpna.

 

V rámci projektu proběhne 9 společných jízd s následnou bezplatnou ukázkou výcviku na daném polygonu. Přestože limit účastníků na jednu vyjížďku je stanoven na 250 motorkářů, organizátoři předpokládají, že samotných akcí na polygonech se zúčastní více zájemců.

 

První společná vyjížďka bude startovat 13. května 2022. Do realizace samotného projektu se zapojují všechna centra bezpečné jízdy v České republice.

 

Výjezd motorkářů proběhne vždy organizovaně z předem určeného místa za doprovodu dopravních policistů na motocyklech. Společná jízda se uskuteční na stanovené trase v rozsahu cca 80 km. Po dojetí do výcvikového centra se účastníci jízdy zapojí do připraveného programu. Společných jízd se jako v roce předešlém zúčastní i představitelé Policie ČR. Zdokonalování řidičů motocyklů je skvělou formou osvojování si základů bezpečné jízdy a procvičení si ovládání motocyklu v krizových situacích v uzavřeném prostoru polygonu.

 

Na jednotlivé jízdy se mohou účastníci hlásit prostřednictvím formuláře na webových stránkách Policie ČR. Počet účastníků na jednu jízdu je z kapacitních důvodů limitován na maximální počet 250 účastníků. Sraz na všechny jízdy bude na předem určeném místě vždy od 12:00 hodin tak, aby účastníci vyjeli ve 13:00 hodin. Příjezd na polygon je plánován na 15:00 hodin, kde budou mít dveře otevřené i ostatní motorkáři, kteří se společné jízdy nemohli zúčastnit.

 

Přihlašovací formulář, termíny jednotlivých jízd a další podrobnosti najdete na webu Policie ČR.

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři