Kurz Jedu s dobou je úspěšný, zájem je i o poslední letošní termín

04.07.2018 17:14

Mostecký autodrom uspořádal ve středu 4. července na výcvikových plochách polygonu třetí turnus bezplatného kurzu bezpečné jízdy pro řidiče a řidičky starší 65 let. Zájem je enormní, což potvrzují i rezervace na poslední letošní termín kurzu v úterý 28. srpna. Je shodný pro všechna výcviková centra, zájemci se mohou přihlásit na webových stránkách www.jedusdobou.cz.

„Zájemci v červencovém kurzu si rezervovali 115 z maximální kapacity 120 míst. Ale je čas dovolených, takže je to úspěch. Navíc předchozí dva termíny kurzů v dubnu i v květnu byly plně obsazeny,“ potvrdil popularitu kurzu vedoucí instruktor společnosti AUTODROM MOST Marek Kohoutek.

Zájemci o srpnový termín kurzu na mosteckém autodromu mají stále šanci. Volných míst je ještě polovina, a to jak v dopoledním, tak i v odpoledním turnusu. „Zatím se setkáváme jen s kladnými ohlasy. Účastníci si pochvalují zejména přístup našich instruktorů, jejich informace, rady a doporučení oceňují jako velmi přínosné a podnětné,“ uvedla eventová manažerka polygonu Pavla Přibylová.

Kurz je součástí projektu Jedu s dobou, bezplatného vzdělávacího programu pro širokou aktivní motoristickou veřejnost seniorského věku. Jeho Ideou je navázat na celoživotní zkušenosti řidičů seniorů s cílem rozšířit jejich informovanost v oblasti legislativy, bezpečnosti silničního provozu a zdravovědy formou bezplatných kurzů bezpečné jízdy.

Kurzy organizuje kromě mosteckého autodromu dalších sedm tuzemských center pro výuku a výcvik bezpečné jízdy. Přihlášení senioři kurz absolvují zdarma, finanční podporu ve výši šest milionů korun projekt získal z fondu zábrany škod ve správě České kanceláře pojistitelů. Organizátorem vzdělávacího programu je Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR (AČR) ve spolupráci s Radou seniorů ČR. Více informací zájemci najdou zde.

Chválou na kurz nešetřil devětašedesátiletý Luděk Kučera z Teplic, který je aktivním řidičem už více než 50 let. Na kurz Jedu s dobou jej upozornil soused z chalupářské osady. „Jezdím často, poslední dobou se synem i túry na sever Evropy. Chci proto uklidnit místní řidiče, že zvěrstva, která se v podání některých rádoby řidičů dějí na našich silnicích, nejsou výjimečná ani ve vyspělé západní Evropě. Člověk musí být stále ve střehu. V tomto je kurz velmi přínosný. Je skvělé vyzkoušet si v praxi reakce své i svého vozu v krizových situacích a s pomocí rad instruktora jejich zvládnutí, přitom v podmínkách, kdy člověk neohrozí sebe ani posádky jiných vozidel,“ shrnul své dojmy.

Za užitečnou označil zejména praktickou část kurzu sedmdesátiletý Vladimír Janečka z Prahy, který do Mostu přijel zbrusu novým vozem Suzuki Ignis. „Většina toho, co jsme si v kurzu vyzkoušeli, určitě při jízdě v běžném provozu pomůže. Na druhou stranu ale výcvik není všespásný, to ani není možné. Škoda, že nebylo více času například na diskusi v teoretické části,“ uvedl.

Autodrom nabízí kurzy bezpečné jízdy pro řidiče celoročně. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například ženám, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům. Kurzy využívají plochy polygonu, které jsou největším a nejkomplexnějším zařízením svého druhu u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízejí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých druhů a tonáží.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři