Kurz sportovní jízdy s Tomášem Pekařem se vydařil, další zájemci mají šanci už za měsíc

25.09.2019 16:20

Chválou na tuzemského vynikajícího okruhového jezdce Tomáše Pekaře nešetřili účastníci čtvrtečního kurzu sportovní jízdy mosteckého autodromu. Mělnický závodník se totiž bravurně zhostil i role lektora, dobře míněnými radami umožnil osmi svěřencům užít si naplno limitů svých sportovně laděných aut a vypořádat se co nejlépe s profilem malého i velkého okruhu autodromu. „Naši zákazníci kurz hodnotili velmi pozitivně, u Tomáše si pochvalovali jeho trpělivost při výkladu i praktickém nácviku a také jeho skromnou a milou povahu,“ uvedla ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková. Další kurz sportovní jízdy s Tomášem Pekařem se uskuteční v pátek 25. října, zájemci se mohou hlásit zde.

Tomáš uplatnil své letité zkušenosti za volantem rychlých a silných vozů, navíc domácí mostecký okruh mu sedí, dosahuje zde vynikajících výsledků. V poháru Renault Clio Cup Central Europe, který byl na přelomu srpna a září vloženou sérií evropského šampionátu okruhových tahačů TOTAL Czech Truck Prix, zvítězil v obou závodech. Po celkově čtvrtém triumfu v sezoně, který zaznamenal ve druhém závodě na Hokenheimringu o uplynulém víkendu, se největšímu rivalovi, Nizozemci Sebastiaanu Bleekemolenovi, vzdálil už o 36 bodů. Před závěrem sezony v belgickém Zolderu tak má skvěle nakročeno ke druhému titulu šampiona. Pohár ovládl poprvé před dvěma lety.

„Dozvěděla jsem se velké množství užitečných a praktických informací a především jsem měla možnost vyzkoušet plnou sílu svého vozu i jeho chování za náročnějších podmínek. Stejně tak jsem poznala své rezervy a zjistila, v čem se zlepšit a na co se zaměřit při své další jízdě,“ shrnula své dojmy z kurzu jediná zástupkyně něžného pohlaví mezi účastníky Audrey Kalousová. Její pozitivní hodnocení si vysloužil i kouč. „Tomáš Pekař byl velmi profesionální a milý instruktor. Ocenila jsem také jeho empatii a trpělivost. Dále se mi líbilo, že i přes to, co už dokázal, působí velmi skromně a za každé situace je usměvavý, takže z vás případný stres rychle opadne,“ doplnila. 

Kurz sportovní jízdy je vhodný pro všechny automobilové nadšence, kteří chtějí poznat blíže svůj vůz a naučit se dynamickému způsobu jízdy. Zahrnuje teoretickou výuky a praktický výcvik sestávající
z řady náročných manévrů ve vysokých rychlostech a také osvojení správného vedení vozu
a ideálního způsobu průjezdu zatáčkami.

Tomáš Pekař se výcviku sportovní jízdy věnuje třetím rokem. S rolí lektora se už sžil, závodnickou náturu ale potlačuje jen s vypětím všech sil. „Na velkém okruhu mám občas problémy přepnout do režimu amatéra a krotit se, nejet na plný výkon,“ svěřil se sympatický jezdec. Kurz sportovní jízdy doporučuje všem, kteří si pořídili silný a rychlý vůz. Poznají jeho chování v extrémnějším režimu, vyzkoušejí si brzdění i zvládání kritických situací. Určitě přínosné je i popovídat si o tom, jak se auto chová, jaké má vlastnosti. Získají tak jistotu a zkušenosti z výcviku určitě přispějí k jejich bezpečnější jízdě,“ dodal.

Jezdec s patnáctiletou praxí zároveň už v závěru kurzu rozpozná mezi jeho účastníky případný talent. „Není těžké zjistit, jak který člověk svůj vůz ovládá, jaký má cit. Pro mě je důležitá pokora. Někdo může být pekelně rychlý, ale jede jako šílenec a nedbá žádných pravidel. To se mi nelíbí, to pro mě není budoucí závodník. Takového řidiče si nemohu vážit. Ale obecně poznám, kdo má ke sportovní jízdě blíž a kdo silné auto používá jen jako dopravní prostředek,“ upřesnil Tomáš Pekař.

Autodrom celoročně pořádá pro řidiče také kurzy bezpečné jízdy. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například mužům, ženám, mladým začínajícím řidičům, rodinným příslušníkům
či pracovním kolektivům. Kurzy využívají plochy polygonu, který patří k nejkomplexnějším
a nejmodernějším zařízením u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízejí jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých druhů a tonáží. Více informací zde

O kurz bezpečné jízdy a další akce autodromu projevila zájem i Audrey Kalousová. „O dalších kurzech určitě uvažuji, stejně tak jako o volných jízdách na okruhu pro veřejnost. Nabídka akcí i kurzů je pestrá a lákavá. Za mě se určitě nejednalo o poslední návštěvu,“ potvrdila. 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři