Kurzy a školení s odpočtem bodů se vrátily na autodrom

02.12.2020 15:40

Šanci výrazně snížit riziko ztráty řidičáku mají lidé, kteří nastřádali kritický počet trestných bodů. V souladu s přechodem České republiky do třetího stupně protiepidemického systému PES totiž mostecký autodrom obnovuje pro veřejnost na výcvikových plochách polygonu kurzy bezpečné jízdy i školení s následným odpočtem trestných bodů. Nejbližším vypsaným termínem pro kurzy je sobota 5. prosince, pro školení 11. a 12. prosince. Více informací o kurzech zde, kalendář akcí zde.

Vynucená pauza kvůli opatření proti šíření koronaviru a nemoci covid-19 neumožnila autodromu od konce října kurzy ani školení organizovat. „Řidiči, kteří nastřádali větší počet trestných bodů, tak neměli šanci se alespoň některých z nich zbavit. Na druhou stranu jízda vozidly ani k soukromým účelům nebyla omezena v první ani druhé vlně epidemie. Policisté přitom pochopitelně přestupky stále trestali. Někteří hříšníci tak už mohou být v situaci, kdy jim kvůli nastřádaným bodům reálně hrozí odebrání řidičského oprávnění,“ upozornila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Zejména tito řidiči nyní mají jedinečnou možnost odečíst si dvojnásobnou porci trestných bodů v krátké době. „Školení je totiž možné absolvovat vždy jen jednou v kalendářním roce. Kdo se tedy přihlásí ještě do konce letošního roku na některý z prosincových termínů a poté hned v lednu 2021, významně si od trestných bodů uleví. Navíc nikdo nezaručí, že třeba na konci ledna udeří třetí vlna epidemie a vláda opět zmrazí některé aktivity včetně služeb. Současnou šanci je podle mě třeba využít,“ vysvětlila Svobodová.

Splnit veškeré nutné podmínky řidiči musejí v týdenní lhůtě před samotným školením. Je určeno pro řidiče, kteří mají  ke dni podání žádosti v registru řidičů body za jednání zařazené do hodnocení za porušení povinností podle zvláštního právního předpisu. Nesmějí mít v součtu zaznamenáno více než deset bodů, zároveň žádný z přestupků nesmí být ohodnocen šesti a více body. Potvrzení o absolvování školení bezpečné jízdy má platnost 30 dní ode dne vydání, řidič tak musí podat žádost o odečet bodů v této lhůtě. Při splnění podmínek budou řidiči z registru odečteny tři body.

Řidiči se školí pod dohledem instruktora bezpečné jízdy vždy od 08:00 do 15:00 hodin, absolvují teoretickou výuku a praktický výcvik. Školení zahrnuje teorii řízení, výčet nejčastějších příčin dopravních nehod a způsob jejich předcházení, důsledky protiprávního jednání řidičů motorových vozidel či prevenci řešení mimořádných událostí v silničním provozu.

Celoročně autodrom pořádá pro řidiče také kurzy bezpečné jízdy. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například mužům, ženám, mladým začínajícím řidičům, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům. Kurzy využívají plochy polygonu, který patří k nejkomplexnějším a nejmodernějším zařízením u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízejí jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři