Kurzy bezpečné jízdy na polygonu pokračují v bezkontaktním režimu

14.10.2020 12:14

Vzhledem k novým vládním opatřením proti šíření koronaviru a nemoci covid-19 mostecký autodrom změnil organizaci kurzů bezpečné jízdy tak, aby vyhověl současným podmínkám a zajistil bezpečný průběh kurzů. Výuka a výcvik na plochách polygonu proto budou nadále bezkontaktní.

Účastníci kurzu tak nepřijdou do přímého styku mezi sebou ani s instruktorem. Po příjezdu na parkoviště se jednotlivě zaregistrují v recepci administrativní budovy polygonu a poté se vrátí zpět do svého vozu. Instruktor v roušce každému vydá vydezinfikovanou vysílačku, s jejíž pomocí poté bude s účastníky kurzu komunikovat.

Teoretická výuka se uskuteční pomocí vysílačky ve voze ve zkrácené formě. Na praktickém výcviku ve voze se nic nemění. „Instruktor zadává do vysílačky pokyny a účastníci kurzu se jimi řídí. Výcvik jen o něco prodloužíme tak, aby harmonogram kurzu zůstal zachován v původním rozsahu,“ upřesnila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Každý účastník kurzu si může dojít na toaletu a pro kávu v recepci administrativní budovy polygonu, postupně se vystřídají. Oběd obdrží v menuboxu s plastovým jednorázovým příborem u výdejního okénka restaurace, vždy v předem avizovaném čase. Konzumovat jej bude každý účastník kurzu sám ve svém voze.

„Vzhledem k platným opatřením mají do areálu polygonu povolený vstup jen účastníci kurzů. Je také třeba dodržovat veškerá nařízení a hygienická pravidla v souvislosti s šířením koronaviru a nemoci covid-19. Při pohybu v areálu polygonu mimo vlastní vůz musí mít každý zakrytá ústa a nos rouškou. Veškeré prostory budou pravidelně dezinfikovány,“ doplnila Raková.

 

 

 

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři