Kurzy Jedu s dobou pro řidiče seniory na mosteckém polygonu

04.05.2022 07:24

Na mosteckém polygonu se v průběhu května a června budou opět konat oblíbené kurzy Jedu s dobou, které se zaměřují na řidiče seniory. Vzdělávací program je pro zájemce z řad řidičů a řidiček starších 65 let zdarma.

 

Hlavním cílem je navázat na celoživotní zkušenosti řidičů seniorů a rozšířit jejich informovanost v oblasti legislativy, bezpečnosti silničního provozu a zdravovědy s praktickým ověřením dalších řidičských návyků při výcviku na plochách polygonu s vlastním vozidlem.

 

Praktická část vzdělávání je zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, řešení smyku, manévrování s vozidlem za různých okolností, vnímání rizika tzv. mrtvých úhlů při pohledu z vozidla, rozpoznávání bezpečné vzdálenosti při souběžné jízdě a poskytování první pomoci.

 

Program pořádá Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR (AČR). Projekt je financován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Nejbližší volné termíny, které se uskuteční na mosteckém polygonu, jsou vypsány 22. května a 19. a 27. června. Kurz probíhá od 8:00 – 16:00 h a nově obsahuje i jízdy v provozu ve vozech autoškoly.

 

Zájemci se mohou přihlašovat přes webové stránky zde:

TERMÍNY A REZERVACE   

 

 

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři