Kvalifikace nepřinesly překvapení

29.08.2015 11:22
Na Autodromu Most probíhá největší závodní událost roku, Czech Truck Prix 2015 je v plném proudu. V dopoledních hodinách probíhaly kvalifikace na odpolední závody tahačů. Podle očekávání si zatím nejlépe vede vedoucí jezdec šampionátu Maďar Norbert Kiss. Hned za ním jeho největší soupeř Jochen Hahn a třetí příčku si drží český jezdec Adam Lacko ze stáje Buggyra. David Vršecký ze stejné stáje jezdí i se zraněným kolenem a zatím si vyjezdil třetí řadu na startovním roštu jako pátý v celkovém pořadí. Mezi ně se zamíchal pouze Antonio Albacete, kterému se v letošních závodech daří. Další z českých jezdců Frenkie Vojtíšek bude startovat ze šesté řady.

Hlavní závod, který se jede v 13.30 hodin, ale může přinést velké drama a hlavně bude stát za to. Před hlavními závody Fia European Truck Racing Championschip je pro návštěvníky připravený GRID WALK. Tunové vozy na startu, závodní jezdce a týmy si můžete prohlédnout přímo na startovním roštu, a to těsně před závodem. Atmosféra nadcházejícího soupeření mezi jezdci a tunovými kolosy je neopakovatelná.  Navíc v první desítce jedou dvě ženy, Ellen Lohr a Stephanie Halm z Německa, kterým půjde také o dobré umístění.

V doprovodném závodu Clio Cup CE se na prvním místě drží český jezdec Tomáš Pekař a svůj skalp nedá určitě zadarmo. Diváky dále čeká čeká Kia LotosRace a krásná podívaná na Porsche GT3 CCCE.

Na polygonu probíhá Adrenalin program, soutěže pro děti, výstava Legend nebo speciálu Phoenix pro Rally Dakar 2016. Samozřejmostí je bohaté občerstvení. Od 18 hodin začne na diváckém svahu koncert revivalových kapel ABBA a Metalica.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři