Lucii Engovou vyřadily technické problémy, jezdeckou premiéru si tak neužila

29.10.2016 14:27

Smůlu měla Lucie Engová při své premiéře v roli závodní jezdkyně v závěrečném podniku letošní sezony mosteckého autodromu The Most RALLY #1, který se jel v sobotu 29. října jako exhibiční závod. Až dosud navigovala ze sedadla spolujezdce na rallyových tratích svého slavného otce Břetislava, v Mostě dostala poprvé příležitost do závodu sama odstartovat. Jejich historický speciál Škoda 130 LR si však postavil hlavu. „Vyřadily nás technické problémy hned v úvodní rychlostní zkoušce, po ní jsme museli ze závodu odstoupit,“ potvrdila Lucie.

Zklamaná však z nevydařené premiéry není. „Je to pro mě velká zkušenost. Nikdy jsem závodní vůz neřídila. Netušila jsem proto, jak to zvládnu já, ani co udělá auto. Technika nakonec nevydržela. Budu to však zkoušet dál. S tátou budeme nyní mnohem více trénovat. Nezlobil se na mě, ani neříkal, že tímto závodem to pro mě končí. Takže se těším na další,“ zhodnotila s nadhledem své účinkování v nové roli sympatická mladá žena.

Na sever Čech nakonec dorazilo 36 domácích a jedna belgická posádka. Vzhledem k tomu, že závod je vypsaný jako volný sportovní podnik, a nerozdávají se tak žádné mistrovské body, je to úspěch organizátorů. Pro motivaci totiž udělali maximum. Všechny týmy jsou osvobozeny od startovného, první tři posádky v kategorii vozů s oběma poháněnými nápravami a první tři v kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou získají navíc finanční odměnu. Celkem si rozdělí 60 tisíc korun.

Soutěž zahrnuje dvě rychlostní zkoušky na tři kola s asfaltovým i šotolinovým povrchem, každou z nich posádky absolvují dvakrát. Z hlediska bezpečnosti má mostecká rally proti tratím v otevřeném terénu obrovskou výhodu. Obě trasy rychlostních zkoušek vedou po dráze a obslužných komunikacích uzavřeného okruhu. Návštěvníci sledují závod ve vyhrazených zónách. Pořadatelé tak eliminovali možný střet s vozem, který například po smyku vylétne mimo trať.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři