Adam Lacko i tým Buggyra jsou pro letošní rok vicemistry Evropy!

10.10.2016 15:28

Adam Lacko i jeho tým Buggyra Racing ukončili letošní ročník evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (ETRC) na skvělé stříbrné příčce. Adam, který obhájil pozici vicemistra z loňského roku, nestačil mezi jezdci jen na Němce Jochena Hahna. Hahn společně s týmovým kolegou Rene Reinertem na celkovém třetím místě (oba na voze MAN) zvítězili před Buggyrou i v poháru konstruktérů. Rozhodovalo se v posledním devátém podniku o víkendu 8. a 9. října na slavném francouzském okruhu Le Mans. Lackův týmový parťák Jiří Forman ve své premiérové sezoně obsadil desáté místo, a stal se tak nejlepším nováčkem.

Lackovi, který v průběhu sezony i vedl, se už mírný Hahnův náskok eliminovat nepodařilo. Od titulu jej nakonec dělí 55 bodů. O tom, že borci na prvních dvou místech sváděli víceméně osamocený boj, svědčí bodový odstup bronzového Reinerta. Na šampiona ztratil 202 bodů.

Skvělého úspěchu dosáhla další Němka na voze MAN, sympatická blondýnka Stephanie Halm. Během roku dokázala v několika závodech zvítězit, dojížděla navíc vždy v popředí. Vyneslo jí to celkové čtvrté místo. Byly to však nervy. Na třetího Reinerta ztratila pouhých 21 bodů, evropského šampiona z let 2014 a 2015 Maďara Norberta Kisse pak udržela za sebou na rozdíl třiadvaceti bodů. Kiss letos přešel do nového týmu a k tahači Mercedes. Po úvodních nevalných výsledcích se výrazně zlepšoval. V příští sezoně tak bude určitě opět patřit mezi favority na titul.

V jezdeckém poli nechyběl ani letos třetí Čech, legenda mezi okruhovými truckery Frankie Vojtíšek. Se svým tahačem MAN ve své jubilejní 30. sezoně na špičku nestačil, skončil na celkovém 13. místě. Nezúčastnil se však všech podniků. Měl dokonce na dosah i vítězství v jednom ze závodů v maďarském Hungaroringu, po kolizi však na cílové rovince tvrdě narazil do betonové zdi. Musel pak kvůli zranění nohy vynechat další podnik letošní sezony na mosteckém aurodromu.

Most hostil závody evropského šampionátu tahačů pod názvem Czech Truck Prix o prvním zářijovém víkendu už po čtyřiadvacáté. Atraktivní podívanou na výkonné mnohatunové stroje si nenechalo ujít více než 98 tisíc lidí. V příštím roce se mohou fanoušci těšit do Mostu opět ve stejném termínu, tedy od 1. do 3. září.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít