Adam Lacko se mezi motoristickými šampiony ve Versailles neztratil

12.12.2017 14:59

Úřadující mistr Evropy okruhových tahačů European Truck Racing Championship (ETRC) Adam Lacko se svým týmem Buggyra Racing reprezentoval v závěru minulého týdne po osmi letech půstu Českou republiku na tradičním slavnostním dekorování šampionů uplynulé sezony Mezinárodní automobilovou federací (FIA) ve francouzském Versailles.

Adam stál při ocenění na pódiu vedle dalších skvělých jezdců a rodících se legend, jakými jsou například mistr světa F1 Lewis Hamilton z Velké Británie či vítěz světového šampionátu rallye Francouz Sebastien Ogier. Docela slušný oddíl, chtělo by se říci,“ okomentoval suverén letošních soubojů trucků na evropských okruzích snímek laureátů, na němž zaujal strategické místo uprostřed.

Na proslulý versaillský zámek Adama doprovodila manželka Kateřina. Litoval jen, že u ceremoniálu chyběli rodiče. „Chtěl jsem pozvat rodiče, kteří při mně vždycky stáli a bez jejichž podpory bych to nedokázal. Pořadatel nám ale sdělil, že to z kapacitních a bezpečnostních důvodů nejde. Nedá se nic dělat,“ vysvětlil rodák z Frenštátu.

Jednou z pravidelných zastávek šampionátu ETRC je už déle než čtvrt století také mostecký autodrom. Tým Buggyra jej považuje za domácí okruh, pravidelně zde testuje a připravuje jezdce i techniku na novou sezonu. V příštím sezoně bude obhajovat zlato Lacko i jeho roudnický tým. Na letošním dvojitém úspěchu měl kromě Adama, který téměř po celou sezonu vévodil celkovému pořadí jezdců, výrazný podíl i jeho parťák David Vršecký. Dvojnásobný mistr Evropy okruhových tahačů se do kolotoče ETRC vrátil po roční pauze a právě svými výkony napomohl k vítězství Buggyry také v klasifikaci týmů.

 

 


Další články


Nejbližší akce

21.05. AUTODROM MOTO DEKRA BAUTZEN
22.05. AUTODROM AUTO ROLF HUBER-HR MOTORSPORT
23.05. AUTODROM AUTO ROLF HUBER-HR MOTORSPORT
24.05. AUTODROM MOTO GERMAN MOTO MASTERS
24.05. - 24.05. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
25.05. AUTODROM MOTO GERMAN MOTO MASTERS
25.05. - 25.05. Kurzy Kurz bezpečné jízdy - FOR MOTO STANDARD
25.05. - 25.05. Kurzy Kurz pro řidiče FUN
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít