Adam Lacko z Buggyry obhajuje v Nogaru vedoucí příčku

08.06.2016 15:36

Lídra průběžného pořadí letošního ročníku evropského šampionátu tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC) Adama Lacka (na snímku uprostřed se raduje z vítězství v Misanu) z týmu Buggyra Racing čeká o víkendu ve francouzském Nogaru souboj o potvrzení vedoucí příčky. Vše nasvědčuje tomu, že i ve třetím pokračování mistrovského seriálu Lacko svede souboj o čelo závodního pole s Jochenem Hahnem a Reném Reinertem. Oba němečtí týmoví kolegové s vozy MAN dýchají Adamovi na záda z druhé, respektive ze třetí příčky.

Pořadí týmů ovládl po dvou odjetých podnicích Reinert Adventure (Hahn a Reinert) před Buggyrou, když nováčkovi českého týmu Jiřímu Formanovi patří zatím celkové desáté místo. Drží se tak o jednu příčku před dalším českým zástupcem v šampionátu, nestorem jezdeckého pole Frankiem Vojtíškem s tahačem MAN.

Spíše trápení zažívá v úvodu seriálu loňský šampion z Maďarska Norbert Kiss na Mercedesu. I když se v průběžném pořadí drží na pátém místě, na obhajobu titulu to zatím nevypadá. Norbert změnil před sezonou tým, bude tedy nejspíš nějakou dobu trvat, než všechno doladí.

Mužský element startovní listiny zjemňují dvě dámy z Německa, týmové kolegyně Ellen Lohr a Stephanie Halm. Lépe si zatím vede méně zkušená Stephanie, která sleduje špičku závodního pole ze sedmého místa. Ellen, která debutovala v evropském šampionátu tahačů v roce 1997 a je jednou z nejúspěšnějších ženských osobností v historii motorsportu, se musí spokojit s průběžným 12. až 14. místem v šestnáctičlenném poli.

Po zahájení nové sezony na přelomu dubna a května na okruhu Red Bull Ring v rakouském Spielbergu a neméně dramatickém pokračování o posledním květnovém víkendu v Misanu v Itálii se všichni jeho aktéři i diváci těší na pokračování bojů mnohatunových speciálů už tento víkend v Nogaru. Mostecký autodrom, pro který je šampionát pod názvem Czech Truck Prix neprestižnějším podnikem v každoročním kalendáři, přivítá letos truckerské týmy, jejich doprovod a desetitisíce diváků o víkendu 2. až 4. září.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři