Autodrom bude o Velikonocích patřit vozům sladké Francie

08.04.2016 14:30

O velikonočním pondělí 28. března se v areálu mosteckého autodromu setkají majitelé automobilů francouzských značek. Dá se tedy očekávat, že mužští členové posádek budou vybaveni i pomlázkami, ženy zase povezou malovaná vajíčka. Jak sdělit hlavní organizátor setkání Pavel Douša z Mostu, sváteční den nevybral schválně. „Pravdou je, že sváteční den nebyl naším úmyslem. Všechny ostatní vhodné termíny už totiž byly zabrané. Nicméně šli jsme do toho. Podle ohlasů na sociálních sítích ani nemám dojem, že by kolize s Velikonocemi nějak výrazně snížila účast. A když už to tedy takto vyšlo, zkusíme sraz pojmout tematicky,“ vysvětlil.

Sám se každoročně srazů vozů Renault, Citröen či Peugeot zúčastňuje, nápad uspořádat setkání přímo na závodním okruhu má však premiéru. „U nás to zatím nikoho nenapadlo, takže pondělní sraz bude prvním svého druhu v Česku, ale také na Slovensku. Obrovskou výhodou je, že si každý může s vlastním vozem vyzkoušet na uzavřené dráze své řidičské schopnosti a umění tak, jak by to v běžném provozu prostě nešlo,“ upozornil na jednu z výhod místa konání akce Douša.

Účast na srazu podle něj už potvrdilo na sociálních sítích na 250 majitelů renaultů, citröenů a peugeotů, dalších 200 lidí o příjezdu vážně uvažuje. Kromě Čechů by měli dorazit i Slováci či Němci. Další stovky lidí z řad příbuzných, přátel či známých budou tvořit doprovod. Organizátoři počítají i s návštěvníky srazu, které akce zajímá, i když třeba vlastní jiný než francouzský vůz.

Vstupné do areálu autodromu činí 100 korun na jedno auto bez ohledu na počet členů jeho posádky. Kdo se bude chtít projet po okruhu, zaplatí 600 korun za celý den, přičemž po každých deseti minutách jízdy po dráze musí následovat přestávka. Je také třeba počítat s tím, že při jízdě po závodním okruhu neplatí zákonné pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, tedy takzvané povinné ručení. Doprovodný program setkání obstarají dvě soutěže, a to Tuning Show a přehlídka veteránů.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít