Autodrom má bonus pro návštěvníky premiéry ADAC GT Masters

07.03.2018 15:53

Mostecký autodrom nabízí bonus fanouškům rychlých a silných závodních strojů. Až do 15. března mohou pořídit vstupenku na dubnový závodní víkend prestižního evropského šampionátu ADAC GT Masters s třicetiprocentní slevou. Vstupenky je možné zakoupit v on-line systému přes webové stránky autodromu zde, po vyzvání k zadání čísla kódu je třeba napsat heslo ADACAUTODROM. Nevšední motoristickou událost přivítá severočeský Most jako českou premiéru ve dnech 27. až 29. dubna.

„Podařilo se nám dohodnout s promotérem série bonus. Vybrali jsme tuzemskou premiéru velmi populární a prestižní evropské série soubojů supersportovních vozů, která bude nepochybně mimořádným motoristickým zážitkem. Navíc na startovním roštu každého závodu se seřadí mezi 30 až 40 vozy, což je na naše poměry nevídané množství. Dá se tak očekávat adrenalinový průběh, kde o napínavé momenty či kolize nebude jistě nouze,“ upřesnila obchodní a marketingová manažerka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Závodní víkend nabídne divákům vedle hlavní série ADAC GT Masters další tři vložené závody, ADAC TCR, GT 4 Central European Cup a obnovený okruhový seriál Octavia Cup.

ADAC GT Masters vyvrcholí sobotním a nedělním hodinovým mistrovským závodem. V autech se vystřídají dvoučlenné posádky pilotů. Na start se postaví speciály Audi R8 LMS, BMW M6 GT3, Corvette C7 GT3-R, Lamborghini Huracán GT3, Mercedes AMG GT3, Nissan GT-R Nismo GT3 nebo Porsche 911 GT3-R. Právě v Audi se představí český tým ISR Igora Salaquardy, který angažoval jako jezdce svého syna Filipa a Němce Franka Stipplera.

V seriálu závodů cestovních vozů ADAC TCR se objevuje i syn čtyřnásobného mistra světa v rally Juhy Kankkunena, Niko. V Mostě se fanoušci mohou těšit i na trojnásobného vítěze evropského poháru cestovního vozů ETCC Petra Fulína, se svým Seatem Cupra se zúčastní také úvodního závodu letošní sezony v německém Oscherslebenu. Na rozdíl od vozů GT jsou vozy TCR hodně limitované přísnými technickými předpisy. Souboje na dráze slibují dramatickou podívanou, na start se postaví na 40 aut.

Kategorie GT4 je určena výhradně pro amatérské závodníky (gentleman drivers), používající vozy v principu uplatnitelné v běžném provozu nebo pro víkendové jízdy na závodních okruzích.

Po loňské pauze se vrací týmy, jezdci i diváky oblíbený okruhový seriál vozů tuzemské provenience Octavia Cup. Díky srovnatelné technice jsou závody velmi vyrovnané.

Návštěvníci závodního víkendu nebudou ošizeni ani o zajímavý doprovodný program. Hlavní atrakci obstará letecká akrobatická show úspěšného účastníka světového šampionátu Red Bull Air Race Master Class Petra Kopfsteina. Diváci se dále mohou těšit na autogramiádu jezdců či pit walk – účast na startovním roštu těsně před startem jednotlivých závodů. Chybět nebudou atrakce pro nejmenší se zázemím na dětském dopravním hřišti.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři