Autodrom přivítá malé motorkáře a cyklisty, studenti představí své formule

28.07.2016 14:43

Mostecký autodrom zve zájemce na tři zajímavé akce, vstup je zdarma. Už o víkendu se malí motorkáři zúčastní letního tréninkového kempu pro začínající adepty silničních motocyklových závodů pod dohledem známých českých jezdců a aktuálních účastníků British Superbike Championship, bratrů Jakuba a Matěje Smržů. V úterý 2. srpna pak velký závodní okruh autodromu ožije rejem cyklistických týmů, jejichž součástí musí být minimálně jeden člověk s jakýmkoli druhem postižení. Mostecká zastávka je součástí pětidenního Metrostav handy cyklo maratonu napříč republikou. A v sobotu 6. srpna vyvrcholí na polygonu soutěž Formula Student pro týmy studentů technických vysokých škol z celé Evropy i zemí dalších kontinentů.

Smrž Academy Camp je určený pro jezdce kategorií Mini Moto Junior A, Mini Moto Junior B, Mini GP 50, Mini GP 100 a Mini GP 80 Junior. Přihlásilo se více než 30 jezdeckých talentů, paddock uvnitř polygonu bude otevřený už od pátku 29. července od 18:00 hodin.

Metrostav cyklo handy maraton účastníky zavede postupně až do Bratislavy, jednou z prvních zastávek bude 2. srpna od 18:00 do 20:00 hodin mostecký autodrom. Kromě sportovních výkonů jistě vzbudí zaslouženou pozornost také tým Hokejky, s. r. o., jehož členy jsou zlatí olympionici z Nagana Jiří Šlégr, Milan Hejduk a Jan Čaloun. „S hokejisty si lidé mohou pohovořit, vyzpovídá je i moderátor akce. Vstup pro veřejnost je zdarma, chybět nebude ani živá hudba. Zhruba od 20:00 hodin mohou velký závodní okruh zdolat na kole, kolečkových bruslích či po svých i zájemci z řad veřejnosti,“ upřesnila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Mezinárodní závody formulí sestrojených univerzitními týmy z celého světa se do areálu autodromu vracejí po loňské premiéře. Zázemí polygonu a jeho tréninkové moduly jsou ideálním místem setkávání těchto početných týmů studentů, které stojí za vývojem „miniformulí“, jež jsou poměrem váhy a výkonu srovnatelné s Formulí 1. Očekává se příjezd více než 600 studentů a jejich doprovodu. „Studenti se k nám začnou sjíždět už 1. srpna, stejně jako loni budou kempovat pod stany v areálu polygonu. Po celý týden bude areál zdarma otevřený i veřejnosti, mohou sledovat soutěž, ale využít i naši motokárovou dráhu či dětské dopravní hřiště,“ doplnila Raková.

 


Další články


Nejbližší akce

15.10. FREE AUTODROM AUTO AUTODROM MOST
16.10. AUTODROM AUTO SAPE MOTORSPORT
17.10. FREE AUTODROM AUTO AUTODROM MOST
19.10. - 19.10. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LADIES
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři