Autodrom přivítá malé motorkáře a cyklisty, studenti představí své formule

28.07.2016 14:43

Mostecký autodrom zve zájemce na tři zajímavé akce, vstup je zdarma. Už o víkendu se malí motorkáři zúčastní letního tréninkového kempu pro začínající adepty silničních motocyklových závodů pod dohledem známých českých jezdců a aktuálních účastníků British Superbike Championship, bratrů Jakuba a Matěje Smržů. V úterý 2. srpna pak velký závodní okruh autodromu ožije rejem cyklistických týmů, jejichž součástí musí být minimálně jeden člověk s jakýmkoli druhem postižení. Mostecká zastávka je součástí pětidenního Metrostav handy cyklo maratonu napříč republikou. A v sobotu 6. srpna vyvrcholí na polygonu soutěž Formula Student pro týmy studentů technických vysokých škol z celé Evropy i zemí dalších kontinentů.

Smrž Academy Camp je určený pro jezdce kategorií Mini Moto Junior A, Mini Moto Junior B, Mini GP 50, Mini GP 100 a Mini GP 80 Junior. Přihlásilo se více než 30 jezdeckých talentů, paddock uvnitř polygonu bude otevřený už od pátku 29. července od 18:00 hodin.

Metrostav cyklo handy maraton účastníky zavede postupně až do Bratislavy, jednou z prvních zastávek bude 2. srpna od 18:00 do 20:00 hodin mostecký autodrom. Kromě sportovních výkonů jistě vzbudí zaslouženou pozornost také tým Hokejky, s. r. o., jehož členy jsou zlatí olympionici z Nagana Jiří Šlégr, Milan Hejduk a Jan Čaloun. „S hokejisty si lidé mohou pohovořit, vyzpovídá je i moderátor akce. Vstup pro veřejnost je zdarma, chybět nebude ani živá hudba. Zhruba od 20:00 hodin mohou velký závodní okruh zdolat na kole, kolečkových bruslích či po svých i zájemci z řad veřejnosti,“ upřesnila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Mezinárodní závody formulí sestrojených univerzitními týmy z celého světa se do areálu autodromu vracejí po loňské premiéře. Zázemí polygonu a jeho tréninkové moduly jsou ideálním místem setkávání těchto početných týmů studentů, které stojí za vývojem „miniformulí“, jež jsou poměrem váhy a výkonu srovnatelné s Formulí 1. Očekává se příjezd více než 600 studentů a jejich doprovodu. „Studenti se k nám začnou sjíždět už 1. srpna, stejně jako loni budou kempovat pod stany v areálu polygonu. Po celý týden bude areál zdarma otevřený i veřejnosti, mohou sledovat soutěž, ale využít i naši motokárovou dráhu či dětské dopravní hřiště,“ doplnila Raková.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít