Autodrom se rozhodl pro generační obměnu svého simulátoru

15.03.2019 12:29

Návštěvníky mosteckého autodromu, kteří si chtějí vyzkoušet pocity posádky při převrácení vozidla při nehodě v otočném simulátoru, čeká interiér zcela nového vozu Škoda Fabia. Autodrom simulátor pořídil před několika lety díky příspěvkové organizaci AUTOMOTOKLUB MOST. „V simulátoru byl původně umístěn rovněž vůz Škoda Fabia, ale první generace, s nadsázkou tedy dědeček současného krasavce. Také v problematice bezpečnosti ale chceme držet krok se současnými trendy, proto i v tomto případě razíme heslo Mládí vpřed!,“ vysvětlila obměnu obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Simulátor si mohou vyzkoušet zájemci z řad veřejnosti při akcích autodromu, zejména při závodních víkendech. Pro své klienty jako součást preventivních a zážitkových programů jej využívá také pojišťovna Generali. Simulátor obsluhuje odborně proškolený pracovník technického úseku autodromu.

Otočný simulátor slouží pro nácvik vyprošťování osob z převráceného vozidla a asociuje stavy, které řidič a jeho případní spolujezdci zažívají při převrácení vozidla při nehodě. Otočný simulátor nárazu je konstrukčně řešen jako speciální přívěs. Jeho účelem je nabídnout motoristické veřejnosti možnost ověření účinku bezpečnostních pasů v případě skutečného převrácení vozidla a zároveň si vyzkoušet a nacvičit si postup, jak se z havarovaného vozidla v této neobvyklé situaci vyprostit. Výchovná atrakce zprostředkuje posádce působení sil při převrácení vozidla a dokáže, jak jsou bezpečnostní pasy velice důležitým pasivním prvkem bezpečnosti vozidla.

Na silnicích v členských zemích Evropské unie umírá při dopravních nehodách každým rokem bezmála 50 000 mužů, žen a dětí. Dalších více než 1,5 milionu lidí při nich utrpí různě závažná zranění. I z toho důvodu je součástí veškeré činnosti autodromu bezpečnostní tematika.

Pro zájemce z řad veřejnosti, ale i profesionální řidiče včetně řidičů vozidel integrovaného záchranného systému, tedy policisty, hasiče a zdravotníky organizuje celodenní kurzy bezpečné jízdy. Praktické výuce na cvičných plochách předchází teoretická příprava v učebně. Cílem kurzů je seznámit řidiče s nejčastějšími krizovými situacemi, s nimiž se mohou setkat každý den v běžném silničním provozu. Pod vedením odborného instruktora se naučí, jak těmto situacím pokud možno předcházet a jak auto co nejlépe - i ve vysokých rychlostech - a přitom bezpečně ovládat.

Mostecký autodrom nabízí kurzy bezpečné jízdy pro řidiče celoročně. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například mužům, ženám, mladým začínajícím řidičům, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům. Kurzy využívají plochy polygonu, který patří k nejkomplexnějším a nejmodernějším zařízením u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízejí jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých druhů a tonáží. Více informací o kurzech zájemci najdou zde.

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři