Bezpečnou jízdu motorkáři mohou nacvičit v kurzu

03.05.2018 15:37

Se stoupající teplotou vzrůstá počet motocyklů na našich silnicích. Bohužel, adekvátně tomu přibývá v neradostné bilanci tragických nehod také motorkářů, kteří se ze své vyjížďky už nikdy nevrátí. Jen v dubnu jich při dopravních nehodách zahynulo 11, což je o čtyři více než ve stejném období loni. Zároveň jde o největší počet obětí motorkářů v dubnu od roku 2008, kdy jich po kolizích zemřelo 13. Motorkáři mají přitom šanci nacvičit si reakce na náhlé a nepředvídatelné situace v bezpečí uzavřeného areálu pod dohledem instruktora.

„Motorkářům nabízíme kurz, který je zaměřený na osvojení principů bezpečné jízdy a řešení krizových situací. Absolventi si ho velice chválí. Výcvik je právě v běžném provozu, kdy nepředvídatelný okamžik může nastat kdykoli a kdekoli, k nezaplacení. Rychlá reakce proškoleného řidiče mu často může zachránit život,“ uvedl hlavní instruktor společnosti AUTODROM MOST Marek Kohoutek.

Nejbližší kurz bezpečné jízdy na výcvikových plochách polygonu mosteckého autodromu se uskuteční 19. května, poslední dvě místa jsou ještě volná. Přihlášku a více informací o kurzu zájemci najdou zde. Další vypsaný termín je 9. červen, budou pokračovat až do podzimních měsíců.

Motorkáři kurz absolvují na vlastních strojích, což instruktor označil za velkou výhodu. „Plochy s moderními technologiemi umožní jezdci zjistit chování a limity svého motocyklu v hraničních situacích, sám si zase ověří svou schopnost stroj v těchto situacích ovládat. Kurz je vhodný pro každého motorkáře, ani ti zkušení nejsou vzhledem ke každoroční zimní pauze na silnicích žádnými proroky,“ vysvětlil Kohoutek.

Upozornil, že zájemci o kurz by si měli důkladně zkontrolovat technický stav stroje, doplnit pohonné hmoty a dorazit v dobré fyzické kondici. Kurz trvá i s přestávkou na oběd sedm hodin. Pokročilým motorkářům, kteří už mají za sebou základní výcvik a chtějí si například vyzkoušet i okruhové jezdění, autodrom nabízí trénink pod vedením instruktorů motoškoly kaskadéra a testovacího jezdce Míry Lisého.

 


Další články


Nejbližší akce

21.05. AUTODROM MOTO DEKRA BAUTZEN
22.05. AUTODROM AUTO ROLF HUBER-HR MOTORSPORT
23.05. AUTODROM AUTO ROLF HUBER-HR MOTORSPORT
24.05. AUTODROM MOTO GERMAN MOTO MASTERS
24.05. - 24.05. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
25.05. AUTODROM MOTO GERMAN MOTO MASTERS
25.05. - 25.05. Kurzy Kurz bezpečné jízdy - FOR MOTO STANDARD
25.05. - 25.05. Kurzy Kurz pro řidiče FUN
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít