Bridgestone zkoušel sady letních pneumatik na autodromu

08.04.2016 14:32

Do výcvikovém areálu polygon společnosti AUTODROM MOST se dnes sjelo na 80 tuzemských prodejců japonského producenta pneumatik Bridgestone. V praxi si vyzkoušeli chování automobilu na třech sadách letních pneumatik totožného rozměru 225/45 R17. Ve vozech VW Golf a Seat Leon porovnávali postupně jízdní vlastnosti cestovní pneumatiky Turanza T 001, sportovního obutí Potenza S 001 a sportovně-zábavné varianty Adrenalin RE 002.

„Prodejce před zimní i letní sezonou školíme pravidelně. Chceme využívat právě specializovaných výcvikových areálů s profesionálními instruktory. Z tohoto hlediska je areál mosteckého autodromu ideální. Máme zde premiéru, s podmínkami i přístupem zaměstnanců jsme velmi spokojeni. Nevylučuji proto, že budeme na autodromu v budoucnu pravidelnými hosty,“ vysvětlil marketingový specialista společnosti Bridgestone Jaroslav Třetina.

Prodejci za volantem zkušebních vozů se svěřili, že každá ze sad pneumatik se na různém povrchu chová jinak. „Moderní technologie, které polygon využívá, umožnily vyzkoušet pneumatiky při prudkém brzdění, slalomu, vyhýbacích manévrech, a to za sucha i na mokrém a kluzkém povrchu. Jezdili také po panelové cestě, kde se ukázalo, jaký která z pneumatik poskytuje jízdní komfort,“ upřesnil Třetina.

Praktické školení podle něj prodejce vybaví potřebnými zkušenostmi pro následné jednání se zákazníky. „Skutečnost, že si každý z prodejců mohl na vlastní kůži vyzkoušet v krizových situacích, jak různé pneumatiky reagují, je neocenitelná. Poradí tak snáze s nejvhodnějším obutím vozu jak nezkušené začínající řidičce, tak šoférskému nestorovi, který si jízdu užívá a touží po vzrušení,“ doplnil marketingový specialista.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít