Český tým I.S.R. Racing v ADAC GT Masters se Salaquardou a Stipplerem

15.02.2018 12:17

Česká stáj Igora Salaquardy nedávno ohlásila svůj start v ADAC GT Masters, nyní I.S.R. Racing zveřejnil jezdeckou sestavu. S Audi R8 LMS týmu z Čestlic u Prahy pojedou Filip Salaquarda a Frank Stippler.

Zatímco pro tým jako takový znamená prestižní seriál sportovních vozů novou výzvu, oba jezdci již v šampionátu působili. Syn zakladatele a šéfa stáje I.S.R. Filip Salaquarda debutoval v ADAC GT Masters loni v barvách BWT Mücke Motorsport. Třiačtyřicetiletý jezdec z Prahy dosáhl na dvě sedmá místa a jednou dokončil šestý.

Němec Frank Stippler se v sérii objevil poprvé v sezoně 2008 a po dvou účastech v roce 2012 znovu loni, rovněž u Mückeho týmu. Dvaačtyřicetiletý závodník dlouhodobě spolupracuje s továrním týmem Audi Sport, s nímž před šesti lety vyhrál proslavené vytrvalostní závody 24h Nürburgring a 24h Spa.

Salaquarda a Stippler se dobře znají jako týmoví kolegové právě ze stáje I.S.R. Racing. Za volantem Audi R8 LMS tvořili posádku v Blancpain GT Series Sprint Cupu v sezoně 2016 a příležitostně i v uplynulém roce. Většinu závodů pak odjeli za volantem jednoho vozu také v Endurance Cupu.

„Jsme nadšeni a velice se těšíme na naši účast v ADAC GT Masters. Audi R8 LMS je neobyčejný vůz, naši jezdci s ním najeli mnoho kilometrů a mají také řadu zkušeností se samotnou sérií. Budeme čelit obrovské konkurenci a na některých tratích jsme navíc ještě nestartovali. Máme však velkou motivaci, nehodláme promarnit příležitost a naši rychlost chceme ukázat hned od prvního závodu,“ řekl šéf I.S.R. Racing Igor Salaquarda.

 


Další články


Nejbližší akce

15.10. FREE AUTODROM AUTO AUTODROM MOST
16.10. AUTODROM AUTO SAPE MOTORSPORT
17.10. FREE AUTODROM AUTO AUTODROM MOST
19.10. - 19.10. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LADIES
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři