Cíl spanilé jízdy speciálů NASCAR je tentokrát za poštou!

25.06.2019 16:27

Žádný fanoušek motoristického sportu by si neměl nechat ujít jedinečnou příležitost sledovat přesun pětilitrových osmiválcových speciálů NASCAR po vlastní ose ulicemi Mostu. Propagační spanilá jízda z areálu autodromu na parkoviště za hlavní poštou, kam jezdci dorazí v 18:15 hodin, se uskuteční výjimečně už ve čtvrtek 27. června. Jejím cílem je přilákat diváky na závodní víkend OMV MaxxMotion NASCAR Show, který autodrom přivítá v české i východoevropské premiéře ve dnech 29. a 30. června.

Na parkovišti za hlavní poštou fanoušky čeká zábavní program s hudební produkcí a autogramiádou jezdců NASCAR. „Mohou se těšit na hvězdy motoristického sportu v čele se šampionem F1 Jacquesem Villeneuvem či německou matadorkou a zatím jedinou ženskou vítězkou závodu DTM Ellen Lohr. Chybět nebude ani obhájce titulu a dvojnásobný šampion NASCAR Whelen Euro Series z posledních dvou let Alon Day z Izraele. Věříme, že svou podporu a sympatie účastníci setkání vyjádří i jedinému českému zástupci evropské série NASCAR Martinu Doubkovi,“ vyjmenoval některá zajímavá jména startovní listiny obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek. Zpět na autodrom se kolona vydá v 19:00 hodin.

NASCAR Whelen Euro Series je jedinou závodní sérii asociace National Association for Stock Car Auto Racing (NASCAR) mimo severoamerický kontinent, kde se po oválech jezdí nepřetržitě už od roku 1948. Konstrukce všech vozů je identická, jsou poháněné motorem Chevrolet V8 o výkonu 450 koní přes čtyřstupňovou manuální převodovku na zadní nápravu. Piloti nemají k dispozici žádné elektronické pomůcky. Jediné, co se liší, je vzhled karoserie. Týmy mají na výběr z modelů Chevrolet SS, Chevrolet Camaro nebo Ford Mustang.

Součástí závodního víkendu OMV MaxxMotion NASCAR Show budou už potřetí v řadě také souboje historických vozů, a to včetně monopostů excelujících v minulém století na věhlasných světových okruzích. Diváci se mohu těšit i na bohatý doprovodný program přizpůsobený právě americké tradiční zábavě a oslavě nádherných naleštěných veteránů. Chybět tak nebude ukázka amerického fotbalu, vnadné roztleskávačky či sraz majitelů historických a amerických vozidel a jejich sobotní spanilá jízda po okruhu.

Vstupenky na závodní víkend jsou nyní k zakoupení už jen v místě konání závodu, tedy ve vstupních branách autodromu. „Předprodej sice skončil, jako bonus ale nabízíme právě návštěvníkům programu spanilé jízdy za hlavní poštou vstupenky ještě za předprodejní cenu. Mají tak poslední šanci pořídit je levněji,“ upřesnil Krafek.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři