Divoká karta pro Petra Fulína na WTCR v Mostě!

30.09.2021 15:09

Hned dva světové šampionáty najednou přivítá mostecký autodrom o víkendu 9. - 10. října. Vedle sobotního finálového vytrvalostního závodu mistrovství světa motocyklů to bude nedělní závod světového poháru cestovních vozů FIA WTCR, ve kterém bude na divokou kartu startovat Petr Fulín.

Přesně po roce se Petr Fulín znovu představí v nejprestižnějším šampionátu cestovních vozů. Jeho vůbec posledním závodem byl právě podnik FIA WTCR 2020 na Slovakiaringu.

„Když jsem se dozvěděl o změně kalendáře WTCR a skutečnosti, že náhradním okruhem bude Most, okamžitě jsem začal podnikat kroky ke startu na divokou kartu,“ vrací se Petr k prvním momentům od zveřejnění senzační novinky.

Závod cestovních vozů nejvyšší světové série se do České republiky vrací po deseti letech, poté co byla kvůli přetrvávajícím omezením zrušena jeho asijská část. Tréninky a kvalifikace proběhnou v Mostě už v pátek, neděle pak bude patřit dvěma ostrým závodům.

„Naše ambice jsou prosté. V neděli večer chci odjíždět z Mostu s pocitem, že jsme pro výsledek udělali maximum. Rád bych poděkoval svým partnerům a kamarádům, díky kterým se Mostu mohu zúčastnit..." popisuje Fulín, pro kterého je Most okruhem, kde seděl za volantem závodního vozu úplně poprvé a dodává, že si chce víkend především užít.

Vedle dvou závodů cestovních vozů budou moci diváci při exhibiční jízdě na okruhu sledovat i Tomáše Engeho, který do Mostu přijede oslavit 20 let od startu v F1. Fanoušci jej budou moci opět vidět za volantem monopostu Prost s označením AP04, s nímž v roce 2001 absolvoval tři velké ceny.

Neméně atraktivním zpestřením nedělního programu bude i jízda historických sportovních a závodních vozů. V rámci Sutnar/Krattner Memorial bude k vidění například jedinečný Talbot Lago T26, se kterým v roce 1951 závodil Juan Manuel Fangio v Le Mans.

Zvýhodněné vstupenky seženou zájemci v předprodeji. Možnost zakoupit vstup za plnou cenu bude pak na místě v průběhu celého víkendu.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři