Do soutěže o okruhového šampiona se zapojili mladí litvínovští hokejisté

12.08.2016 16:45

Soutěž Automotoklubu Most s podporou Autoklubu České republiky „Hledá se nový okruhový šampion“ pro mladé muže a ženy od 15 do 27 let zpestřila v pátek 12. srpna účast mladých extraligových hokejistů z klubu HC Verva Litvínov. Zajet jedno ostré kolo v co nejlepším čase na malém okruhu mosteckého autodromu si vyzkoušelo šest mladíků. Využili možnosti řídit nový safety car Renault Clio RS.

„Jsem spíš motorkář. Možnost svézt se na okruhu byla pro mě novou zkušeností. Mám rád adrenalin i rychlá auta. Zároveň jsem možnost zazávodit si přivítal jako odreagování při přípravě na novou extraligovou sezonu,“ svěřil se osmnáctiletý talentovaný hráč a naděje litvínovského hokeje Martin Havelka.

Nejúspěšnějším jezdcem mezi hokejisty byl dvacetiletý Josef Stříbrný, dosáhl času na jedno kolo 1,02,449 minuty. Rekord ale odolal. Drží jej s časem 0,58,529 minuty Josef Darvaš, který řídil Mercedes A45 AMG.

První kolo soutěže se odehrává na malém závodním okruhu autodromu. Účastníci se v sériově vyrobeném autě snaží dosáhnout co nejlepšího času. Ve druhém kole už poměří své řidičské schopnosti a dovednosti na velkém okruhu. Třetí kolo se zúží ze 105 na 40 nejrychlejších mladých jezdců, ve finálním čtvrtém kole poměří síly deset nejlepších. Pravidla soutěže i termíny jednotlivých kol zájemci najdou zde, průběžné pořadí jezdců zde.

Další termín je vypsán už na neděli 14. srpna, pojede se od 09:00 do 13:00 a od 14:00 do 18:00 hodin. „Zveme všechny adepty na okruhové šampiony, aby se do naší soutěže zapojili. Motivací jsou kromě adrenalinového zážitku určitě i velmi zajímavé ceny pro ty nejlepší,“ láká mladé jezdce obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Přihlásit do soutěže se může prakticky každý občan ČR v dané věkové kategorii. Finanční nároky spojené s účastí jsou totiž právě díky Autoklubu ČR minimální, naopak výherní ceny více než lákavé. Vítěz absolvuje jako jezdec závodní víkend obnoveného seriálu Octavia Cup v příštím roce. Jeho úspěšní rivalové, kteří skončí na 2. až 10. místě, získají volný vstup do okruhové školy autodromu. Další v pořadí až do 40. místa se pak mohou těšit na sportovní kemp s dvojnásobným vítězem evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petrem Fulínem. Ostatní účastníci soutěže dostanou vouchery společnosti AUTODROM MOST. Nikdo tak neodjede s prázdnou.

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři