Filip Salaquarda se těší na českou premiéru ADAC GT Masters

07.03.2018 10:20

Český jezdec Filip Salaquarda debutoval v seriálu ADAC GT Masters v loňském roce. V týmu BWT Mücke Motorsport pilotoval vůz Audi R8 LMS, v němž se střídal s Němcem Markusem Winkelhockem. Ve své druhé sezoně prestižního mezinárodního šampionátu přechází do týmu Team ISR svého otce Igora. Technika zůstává stejná, tedy supersportovní Audi R8 LMS. Týmovým parťákem bude letos německý jezdec Frank Stippler.

 

„ADAC GT Masters je skvělá závodní série a konkurence je velmi silná. Jsme ale připraveni na to, že to bude výzva. A výhodou je, že většina závodů se odehraje relativně blízko k sídlu týmů, což zjednodušuje logistiku,“ uvedl čtyřiatřicetiletý Filip Salaquarda.

 

Vrcholem letošní sezony pro tým ISR je podle Filipa jednoznačně závod na mosteckém autodromu o víkendu 27. – 29. dubna. Bude to sice teprve druhý podnik ročníku 2018, zato ale na domácí půdě. Pro Českou republiku to navíc bude premiéra ADAC GT Masters. Tým ISR má zázemí v Čestlicích u Prahy, tedy jen 100 kilometrů od Mostu. „Doufám, že mnoho fanoušků na sever Čech dorazí. Závody v Mostě jsou důležité pro marketingové účely. Naším cílem je dosáhnout dobrého výsledku. Myslím, že trať by měla našemu vozu Audi R8 LMS vyhovovat,“ doplnil jezdec.

Salaquarda toho na mosteckém okruhu moc nenajezdil. “V posledních deseti letech jsem v Mostě startoval pouze loni v létě. Trať znám, ale nemyslím si, že by to pro mě byla výhoda. Ostatní týmy zde budou před víkendem také testovat. Okruh je kombinací zatáček na druhý či třetí rychlostní stupeň a rychlých sekcí. Hlavní rovinka je relativně krátká. Na některých místech je dráha hrbolatá. Se sedmatřiceti vozy ve startovním poli to bude velmi zajímavé,“ zhodnotil.

 

Týmové zázemí si Filip pochvaluje. Frank Stippler je totiž jeho starým přítelem. Oba už závodili dříve v týmu ISR v řadě dalších závodních sérií v letech 2016 a 2017. „Mám radost, že s Frankem opět sdílíme auto. Je to výborný týmový kolega a velmi zkušený. Chceme důsledně získávat body a stát se jedním z nejlepších týmů Audi. Nebude to ale snadné, protože tato série je pro náš tým debutem,“ dodal.

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři