Je čas vyměnit pneumatiky, v servisu na autodromu jsou na zákazníky připraveni

19.10.2016 17:04

Nastal čas, kdy je třeba vyměnit na autě sadu letních pneumatik za zimní. I na silnicích už se začalo projevovat podzimní ochlazení. I když zatím neudeřily noční či ranní námrazy, nebezpečný je i studený déšť a spadané listí, jež vytvářejí na vozovce kluzkou vrstvu. Pneuservis v areálu mosteckého autodromu je na zákazníky připravený. Příznivá je také cena nabízených služeb. Výměnu sady pneumatik včetně nahuštění a vyvážení kol lze pořídit už od 400 korun. Řidiči, kteří využijí této nabídky do konce října, dostanou při odjezdu drobný dárek od společnosti AUTODROM MOST.

Motoristé musejí myslet také na to, že už neplatí zákon o zimní výbavě, který ji nařizoval od 1. listopadu do 31. března. Zimní výbavou řidič musí nově auto opatřit vždy, pokud to vyžadují povětrnostní podmínky bez ohledu na datum a také pokud vjede do úseku ohraničeného dopravní značkou Zimní výbava.

„V praxi to znamená, že může-li řidič očekávat změnu počasí, musí přezout na zimní pneumatiky. Pokud by přesto vyjel na letní sadě a způsobil nehodu a následnou škodu, pojišťovna by nemusela v takovém případě plnit smluvní podmínky. Vždy je proto lepší přezout o něco dříve, než se nechat počasím zaskočit. Když v současné době jezdíme ráno do práce, je už zima. Stejné je to při návratu domů. Pracovní dobu, kdy se ještě může oteplit, trávíme v kanceláři či dílně. To je také argument pro přezutí. Navíc při klidné a rozumné jízdě zimní pneumatiky nepoškodíte ani na suché vozovce,“ radí zkušený instruktor kurzů bezpečné jízdy Jiří Patera.

Pro automobilisty i motocyklisty je pneuservis v areálu autodromu otevřený po celý týden, tedy od pondělí do pátku od 08:00 do 18:00 hodin, v sobotu a v neděli pak od 07:00 do 18:00 hodin. Termín si lze i předem sjednat na telefonním čísle 702 183 077 či e-mailové adrese pneuservis@autodrom-most.cz. Kromě oprav pneumatik a duší pneuservis nabízí i sezonní uskladnění pneumatik, jejich zpětný odběr a ekologickou likvidaci ojetých pneumatik.

Standardní součástí služby je demontáž, montáž a vyvážení kol odborně vyškoleným personálem na nejmodernějším strojním zařízení. „Zákazníci si mohou objednat také výměnu brzdových destiček, žárovek, olejů a drobné servisní práce a vybrat si z nabídky autokosmetiky, pneumatik a disků. Nad rámec vyjmenovaných služeb si lze nechat vyčistit vnitřní prostory i exteriér vozu,“ vyjmenoval technický ředitel společnosti AUTODROM MOST Pavel Pech.  

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři