Jeden z kurzů sportovní jízdy autodrom zasvětí majitelům vozů Porsche

09.10.2020 13:50

Mostecký autodrom připravuje kurz sportovní jízdy výhradně pro majitele vozů Porsche. Premiéru bude mít v sobotu 24. října. „Všimli jsme si, že majitelé vozů proslulé německé značky k nám jezdí často, účastní se právě sportovních kurzů, setkání automobilových fanoušků, volných jízd nebo soutěže pro amatérské řidiče The Most Challenge. Řekli jsme si, že jim nabídneme program na míru, kde se mohou mezi sebou blíže poznat a dozvědět se zajímavé informace od odborníků. Samozřejmě si také pořádně zajezdí, a to jak na malém, tak i velkém závodním okruhu,“ upřesnil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek. Více informací o kurzu zde.

Pod dohledem zkušených instruktorů účastníci kurzu prověří parametry a limity svých silných a výkonných sportovních aut i své schopnosti je za volantem účinně a bezpečně ovládat i ve vyšších rychlostech. Od zástupce značky Porsche se pak dozvědí, jaké novinky automobilka chystá, a mohou s ním také probrat vše, co je zajímá ohledně jejich vozů.

„Cílem kurzu je dosáhnout přesnější, techničtější jízdy. Jeho přidanou hodnotou jsou pak tři hodiny strávené na velkém závodním okruhu autodromu. Po teoretické výuce v učebně se přesuneme na plochy polygonu, kde se budeme věnovat zejména technice brzdění. Poté už bude výcvik pokračovat na závodní dráze, která bude vyhrazena výhradně účastníkům kurzu. Několikrát si okruh projedeme volnějším tempem, aby se řidiči sporťáků s dráhou náležitě seznámili. Náročnější pasáže, například šikanu za cílovou rovinkou, si projdeme pěšky. Upozorníme na nástrahy, s nimiž se musejí vypořádat, ukážeme jim ideální stopu,“ vysvětlil instruktor Marek Kohoutek.

Věří, že majitelé vozů Porsche jedinečnou příležitost uvítají. „Je jen málo možností, kde si na uzavřené trati, a tedy bez ohrožení ostatních účastníků provozu, vyzkoušet, co auto dovede. Kde byste na běžné silnici už brzdil, můžete na okruhu nechat adrenalin působit chvilku déle,“ doplnil instruktor.

Zájemci tak mohou vybírat už ze čtyř modifikací kurzu sportovní jízdy. Vedle novinky pro vlastníky vozů Porsche jde také o klasický kurz sportovní jízdy, kurz sportovní jízdy Intensive a kurz sportovní jízdy Intensive OCR.

Autodrom celoročně pořádá pro řidiče také kurzy bezpečné jízdy. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například mužům, ženám, mladým začínajícím řidičům, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům. Kurzy využívají plochy polygonu, který patří k nejkomplexnějším a nejmodernějším zařízením u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízejí jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel. Více informací zde

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři