Josef Zajíček převzal ocenění Autoklubu ČR

17.12.2020 10:45

Předseda představenstva společnosti AUTODROM MOST Josef Zajíček převzal z rukou prezidenta Autoklubu České republiky (AČR) Jana Šťovíčka nejvyšší vyznamenání AČR Granátový lev. Stal se tak velvyslancem všech organizátorů a pořadatelů akcí motoristického sportu, kteří se museli vypořádat s výjimečnou situací vzniklou pandemií koronaviru a nemoci covid-19.

„Je to mimořádné ocenění opravdu všech pořadatelů akcí pod Autoklubem České republiky, kteří prodělali letošní složitou sezonu. Náleží nejen těm, jimž se akce přes obrovské problémy povedly, ale i pořadatelům, kteří je byli nuceni zrušit, přitom je to stálo spoustu úsilí a utrpěli ekonomické ztráty. Skutečnost, že ocenění převzal právě Josef Zajíček, není náhodná. Autodrom v Mostě patří k nejaktivnějším organizátorům akcí. Navíc dokázal, že si umí poradit i ve velmi složitých podmínkách,“ vysvětlil Jan Šťovíček.

Mosteckému autodromu se podařilo i přes nestandardní podmínky uskutečnit stěžejní závod svého každoročního kalendáře, kterým je pod názvem Czech Truck Prix evropský šampionát okruhových tahačů. A to v řádném termínu na konci srpna a s diváckou kulisou, byť počet diváků musel být omezený. Jako jeden z mála pořadatelů tak umožnil fanouškům sledovat napínavé souboje truckerů živě.

Odznakem Granátový lev Prezídium Autoklubu ČR každoročně oceňuje osobnosti, které se významným způsobem nebo svou celoživotní činností zasloužily o rozvoj Autoklubu ČR.

Za zásluhy v oblasti sportu a dlouholetou činnost pro Autoklub ČR získal Granátového lva Josef Michl, ještě nedávno aktivní závodník. Je držitelem pětadvaceti titulů mistra republiky a třinácti titulů mistra Evropy v závodech automobilů do vrchu. Ladislava Tejchmana vedení Autoklubu ČR ocenilo za funkcionářskou a činovnickou práci. Byl zakládajícím členem autokrosové komise a později jejím dlouholetým předsedou. Působil jako mezinárodní sportovní komisař, má velký podíl na zavedení juniorské divize buggy do evropského šampionátu. Letošním laureátem je také Jaroslav Hošek. Autokrosová legenda a pětinásobný mistr republiky je aktivním jezdcem i ve svých 75 letech. Vedle zisku titulu mistra Evropy byl pětkrát vicemistrem a v evropském šampionátu sesbíral také 11 bronzových medailí.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři