Kia předala flotilu vozů Autodromu Most v rámci akce Den bezpečnosti

24.10.2022 18:29

Společnost Kia Czech ve spolupráci s autorizovaným dealerem ASAS s.r.o. předala AUTODROMU MOST flotilu sedmi nových vozů Kia Ceed v karosářských verzích hatchback a Sportswagon. Pravidelná obměna vozů, která probíhá již od roku 2015, je využívána pro praktickou instruktáž vozidel v kurzech bezpečné jízdy na výcvikových plochách polygonu. Slavnostní předání se uskutečnilo u příležitosti akce Den bezpečnosti, která se v Mostě konala během uplynulého víkendu.

Veřejnosti, se zájmem o předcházení krizovým situacím, je nyní k dispozici sedm modelů Kia Ceed ve výbavě SPIN s pohonnou jednotkou 1,5 T-GDi a manuální převodovkou. Na účastníky kurzů čekají dvě karosářské varianty hatchback a Sportswagon. „Zájem o naše kurzy, kde se lidé mohou naučit jezdit lépe, a hlavně bezpečněji se neustále zvyšuje, a tak vozy budou maximálně vytížené. Počet absolventů kurzů a dalších programů bezpečné jízdy, které s vozy Kia pořádáme od roku 2015, se v nejbližší době přehoupne přes hranici 20 tisíc osob,“ komentuje předseda představenstva společnosti AUTODROM MOST Josef Zajíček.

Spolupráce na zvyšování povědomí široké veřejnosti o bezpečnosti na silnicích mezi značkou Kia a Autodromem Most trvá již 8 let. Během té doby bylo na polygonu testováno přes 70 modelů Ceed, které najezdily více než 50 000 kilometrů. „Kontinuita naší cílené spolupráce v oblasti propagace bezpečnosti silničního provozu a předcházení krizovým situacím je zásadní pro zvýšení celkového povědomí veřejnosti. Vozy Ceed jsou pro tyto účely vhodnou volbou, jednak splňují ty nejpřísnější bezpečnostní požadavky, o čemž svědčí i 5hvězdičkové hodnocení* v nárazových testech EuroNCAP, a také se jedná o nejpočetnější model naší značky, se kterým se řidiči na silnicích setkávají,“ říká Arnošt Barna, generální ředitel společnosti Kia Czech.

Sobotní akce Den bezpečnosti, kdy došlo k slavnostnímu předání flotily nových vozů, navštívilo zhruba 600 návštěvníků. Během dne si početná veřejnost na výcvikových plochách polygonu vyzkoušela rozmanité aktivity zaměřené na bezpečnost na silnicích. V nejnovějších modelech XCeed, Niro a Sportage testovala své dovednosti na kluzké ploše s vodní stěnou, slalom nebo brzdění za mokra s vyhýbacími manévry. Z doprovodných aktivit nechyběly ani simulátor převrácení vozidla při dopravní nehodě, školení první pomoci nebo výstava techniky Policie ČR.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři