Kurz sportovní jízdy s Tomášem Engem je za dveřmi

24.06.2016 16:41

Ve středu 29. června mají zájemci šanci zdokonalit se v řízení pod vedením našeho nejlepšího jezdce novodobé historie a dosud jediného českého účastníka světového šampionátu monopostů F1 Tomáše Engeho. V kurzu sportovní jízdy v rámci projektu Enge Academy Most poskytne jeho účastníkům neocenitelné rady i praktickou ukázku.

Mostecký okruh má špičkový jezdec v krvi. O víkendu 17. až 19. června si znovu připomněl jeho profil při obnoveném seriálu Octavia Cup, kde osedlal jednu ze speciálně upravených škodovek. S předokolkou se přitom sžíval po mnoha letech, kdy závodí výhradně s GT auty či formulemi s náhonem zadních kol.

Celodenní kurz je určený maximálně pro deset lidí a zahrnuje řadu náročných manévrů ve vysokých rychlostech. Přihlásit se do kurzu může prakticky každý.  

„Necílíme pouze na lidi, kteří touží po závodním růstu, zisku závodní licence, či proniknutí do závodního prostředí. Oslovujeme i běžné řidiče, kteří si chtějí zdokonalit své řidičské schopnosti anebo se naučit lépe ovládat svůj vůz ve vyšším tempu. Pro kurz není třeba ani mít sportovní auto, takže je možné jej absolvovat s běžným vozem. Stejně tak je kurz určen i ženám, a že těch rychlých je u nás spousta. Je určen lidem, kteří mají talent, nadání nebo si jen chtějí zajet rychle na bezpečném místě, kde si mohou naplno vyzkoušet limity svého vozu a naučit se jak správně zareagovat na konkrétní kritické situace, které je mohou potkat v běžném silničním provozu,“ potvrdil Tomáš Enge. Zájemci o kurz mají ještě šanci se přihlásit, zbývá několik posledních míst.

Enge oslaví v září čtyřicetiny. V motoristickém sportu dosáhl celou řadu velmi významných úspěchů, a to včetně startů v nejprestižnějším světovém šampionátu F1. Patří zároveň ke špičkovým testovacím jezdcům, v poslední době působí i jako vývojový pracovník týmu Reiter Engineering. Věnuje se také koučování a nově je manažerem projektu Reiter Young Stars, kde působí jako hlavní koordinátor.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři