Lacko před letní přestávkou těsně udržel vedoucí příčku

13.07.2016 07:03

Jezdci evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC) mají až do konce srpna volno. Druhou půlku letošní sezony odstartuje víkendový závod na maďarském Hungaroringu 27. a 28. srpna. Letní přestávku stráví jako lídr průběžného pořadí Adam Lacko z týmu Buggyra Racing se 198 body, na něhož jeden jediný bod ztrácí Jochen Hahn. Třetí místo patří Hahnovu týmovému kolegovi Rene Reinertovi. Zaostává však za vedoucím tandemem o 80, respektive 79 bodů.

Letošní ročník truckového šampionátu je tak zatím ve znamení urputného souboje Lackovy Buggyry a Hahnova tahače MAN. Je to evidentní i z výsledku posledního podniku seriálu, který se jel na německém Nürburgringu 2. a 3. července. Zatímco Lacko opanoval oba nedělní závody a v sobotu dojel druhý a čtvrtý, Hahn bral vítězství v prvním sobotním závodu, ve druhém a obou nedělních pak dokázal vždy obsadit stříbrnou příčku.

Příjemně překvapila na domácím okruhu i německá závodnice Steffi Halm. Všechny mužské soupeře včetně těch věhlasných nechala za sebou ve druhém sobotním závodu a radovala z letošního premiérového vítězství. Krok s favority však neztratila po celý víkend, což potvrdila dvěma bronzovými umístěními.

Tým Buggyra Racing je v průběžném hodnocení poháru konstruktérů druhý, s přehledem vede Team Reinert Adventure dua Hahn – Reinert. Lackovu týmovému kolegovi z Buggyry a nováčkovi evropského truckového mistrovství Jiřímu Formanovi patří zatím velmi slušné desáté místo. Drží se tak o tři příčky před dalším českým zástupcem v šampionátu, nestorem jezdeckého pole Frankiem Vojtíškem s tahačem MAN. Forman nahradil v týmu Buggyry jednoho z nejúspěšnějších jezdců evropského šampionátu tahačů, Davida Vršeckého.

„Fanoušci se neustále o Davida zajímají, na sociálních sítích je jeho jméno velmi frekventované. Jsem ráda, že dvojnásobný vítěz ETRC, který ale před letošní sezonou své veleúspěšné působení v tomto seriálu ukončil a v týmu Buggyra se věnuje dalším aktivitám, s námi nadále spolupracuje. Naše diváky mohu ujistit, že o Davida ani tentokrát nepřijdou. V jaké roli tohoto skvělého jezdce o prvním zářijovém víkendu na autodromu uvidí, si ale necháváme jako překvapení,“ potěšila jistě všechny Vršeckého příznivce obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Mostecký autodrom, pro který je závod evropského šampionátu tahačů pod názvem Czech Truck Prix neprestižnějším podnikem v každoročním kalendáři, přivítá letos truckerské týmy, jejich doprovod a desetitisíce diváků o víkendu 2. až 4. září.

 


Další články


Nejbližší akce

08.08. - 08.08. Kurzy Školení s následným odpočtem bodů
08.08. - 08.08. Kurzy Kurz bezpečné jízdy - FOR MOTO STANDARD
22.08. - 22.08. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
22.08. - 22.08. Kurzy Kurz pro řidiče FOR FUN
22.08. - 22.08. Kurzy Kurz bezpečné jízdy - FOR MOTO STANDARD
26.08. - 26.08. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
28.08. - 30.08. Závody CZECH TRUCK PRIX
29.08. - 29.08. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři