Mladí začínající řidiči získají zkušenosti na autodromu

13.10.2016 11:28

Společnost AUTODROM MOST zaměřila svou osvětovou kampaň na mladé začínající řidiče a řidičky Zve postupně na exkurzi svého areálu studenty mosteckých středních škol starší šestnácti let, součástí prohlídky jsou aktivity podporující bezpečnost silničního provozu.

„Uvědomujeme si, že mladí řidiči jsou neohroženější skupinou. Snažíme se je proto připravit na běžné i rizikové situace, s nimiž se budou dnes a denně za volantem setkávat,“ vysvětlila záměr společnosti její obchodní a marketingová ředitelka Jana Svobodová. Upozornila, že právě mladí lidé nejsou v mnoha případech schopni odlišit virtuální realitu počítačových her od skutečného života, což zahrnuje i chování a reakce při řízení vozidla v běžném každodenním provozu.

„Naše společnost si uvědomuje a rozhodně nebere na lehkou váhu, že právě tato absence reálného posouzení svých schopností řídit vůz a neochota přizpůsobit se pravidlům závazným pro účastníky silničního provozu vede velmi často k nehodám. Bohužel, v mnoha případech jsou to havárie s fatálními následky. Nezkušenost spojená s neoprávněným přesvědčením o svých řidičských schopnostech ohrožuje na zdraví i životě nejen samotné řidiče, ale také ostatní posádky automobilů a motocyklů pohybující se na silnici, respektive nevinné účastníky potenciální dopravní nehody mladého řidiče,“ zdůraznila Svobodová.

V případě zájmu si mladí lidé mohou vyzkoušet kurz bezpečné jízdy na cvičných plochách polygonu pod dohledem odborných instruktorů. Zajímavou alternativou je také účast v soutěži „Hledá se okruhový šampion“ na malém závodním okruhu mosteckého autodromu, kterou organizuje Automotoklub Most ve spolupráci s Českým olympijským výborem a Autoklubem ČR. Vedle vyhledávání nových talentů motorsportu má soutěž i nezanedbatelný preventivní aspekt.

„Mladí muži a ženy si totiž mohou vyzkoušet své řidičské umění ve vlastním či vypůjčeném voze při maximálních rychlostech na uzavřeném okruhu mosteckého autodromu, kde nikoho neohrožují. Adrenalin si tak vybijí v bezpečí na dráze, nikoli v hustém provozu na běžných komunikacích,“ upřesnila ředitelka.

Prohlídka areálu autodromu a přilehlého polygonu, která zahrnuje také návštěvu startovní věže, závodní dráhy či odbornou přednášku v nových výstavních prostorách Auto Gallery, je pro účastníky exkurze zdarma. Škola uhradí pouze náklady na dopravu do areálu autodromu.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři