MMČR Miniracing se vrátí už počtvrté na mostecký polygon

04.06.2020 15:05

Už počtvrté bude malý okruh v areálu polygonu mosteckého autodromu dějištěm soubojů republikového šampionátu motocyklových talentů na maloobjemových speciálech, a to v sobotu 4. července. Tréninky na mostecké trati, postavené při příležitosti evropského šampionátu minibiků v roce 2017, jezdci absolvují o den dříve. V Mezinárodním mistrovství ČR Miniracing, který měl v letošní sezoně po rozvolnění vládních opatření proti šíření pandemie koronaviru a nemoci covid-19 premiéru 30. května ve Vysokém Mýtě, se utkají jezdci všech vypsaných kategorií.

Bohužel, vzhledem k vládou povolenému počtu osob na venkovních sportovištích při jedné akci, bude i v Mostě chybět divácká kulisa. Pro MMČR Miniracing jsou vypsané třídy Mini GP Stock, Mini GP Open, Jawa 50 RS, Jawa 50 GP, Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Senior, Open 50 a PW50 společně s ukázkovými jízdami akademií. Novinkou sezony je pak zařazení kategorií Ohvale 110 a Ohvale 160, o které je v současné době veliký zájem. Elektronické přihlášky do závodu nově na webu promotéra https://motojunior.cz/, více informací na https://www.facebook.com/MotoJuniorCZ/.

Jezdci se sice musejí obejít bez fanoušků, nicméně určitou výhodu mají. Mostecký autodrom totiž už od začátku května pořádá právě na plochách polygonu individuální tréninky profesionálních i rekreačních jezdců v kategoriích maloobjemové minibiky, Ohvale 110, Ohvale 160, supermoto či silniční sportovní motocykly. Další termín je 15. června, registrace na telefonním čísle +420 702 143 084 nebo e-mailové adrese rakova@autodrom-most.cz je nutná nejpozději 48 hodin předem. Více informací zde.

„Jezdci si tak mohou naši trať perfektně vyzkoušet a najet si ideální stopu. Zvýhodněný cena za celý den činí 1 000 korun,“ upřesnila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Na závodě v Mostě nebude chybět nikdo z favoritů jednotlivých kategorií, dorazí pochopitelně i teprve devítiletý domácí talentovaný jezdec Roman Durdis z motoškoly bývalého špičkového závodníka Lukáše Peška. V loňské sezoně mu ve třídě Minimoto Junior A patřila celková bronzová příčka. Tomu, že letos pomýšlí na titul šampiona, nasvědčuje jeho vítězství v úvodním podniku ve Vysokém Mýtě.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři