Mostecký Den bezpečnosti s dohledem policejního Ferrari

31.10.2022 10:38

Ukázkové kurzy bezpečné jízdy, svezení na okruhu nebo představení policejního Ferrari 458 Italia. To, a mnoho dalšího, nabídl program Dne bezpečnosti, který se uskutečnil na AUTODROMU MOST v sobotu 22. října. Akce pro širokou veřejnost měla za cíl zábavnou formou zvýšit všeobecné povědomí o bezpečnosti na silnicích.

 

Mezi největší lákadla patřila výstava techniky složek integrovaného záchranného systému ČR, jehož součástí bylo i představení policejního Ferrari 458 Italia, které doprovodilo nejnovější BMW 540i xDrive rovněž v barvách Policie České republiky. Součástí programu byly i ukázky zásahu záchranářů u simulované dopravní nehody, školení první pomoci a workshopy bezpečné jízdy se zaměřením na bezpečnostní prvky v dopravě.    

 

Během ukázkových kurzů bezpečné jízdy si účastníci mohli vyzkoušet chování vozu v situacích, jako je:

Aquaplaning - Brzdění za rozdílných adhezních podmínek – sucho, mokro, led a sníh. Slalom na suchu i mokru s vodními překážkami. Nácvik krizového vyhýbání za rozdílných adhezních podmínek.

Hydraulická kyvná deska – Simulace smyku zadní nápravy vozidla a jeho následné zvládnutí na kluzné ploše. Modifikace cviku s vyhnutím se vodním překážkám. Simulace řešení krizové situace čelního nárazu.

Kopec s kluznou plochou – Rozjezdy, brzdění a průjezd zatáčkou na kluzné ploše. Vypozorování chování vozidla na rovině/kopci. Technika vyhýbacího manévru vodním překážkám z kopce. Nácvik náhlého vyhýbání vodním překážkám při rychlé jízdě do kopce. Přirozený smyk přední a zadní nápravy.

 


Tyto a další aktivity jsou součástí pravidelných Kurzů bezpečné jízdy, které na polygonu v Mostě probíhají po celý rok a připravují řidiče na všechny základní krizové situace za volantem.

 

Zpestřením dne bylo také přistání a vzlet akrobatického pilota Marka Hyky na cílové rovince okruhu. V průběhu dne na okruhu navíc probíhaly jízdy veřejnosti a vyhlášení oblíbené soutěže amatérských závodů pro veřejnost THE MOST CHALLENGE. Celkové výsledky THE MOST CHALLENGE zde.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři