Na autodromu si lze předem objednat závodní benzin

24.04.2017 12:54

Na autodromu je možné zakoupit speciální benzin vyvinutý pro motory závodních speciálů. Nově nabízenou službu jistě přivítají týmy, které do Mostu přijedou testovat, trénovat či se zúčastní některé z akcí letošního kalendáře. „Benzin je třeba objednat z logistických důvodů osmačtyřicet hodin předem. Tuto lhůtu ale dokážeme po dohodě v akutních případech zkrátit. Náklady na dopravu do ceny benzinu nezahrnujeme,“ informovala obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Autodrom nabízí závodní benzin značky Elf s oktanovým číslem 102, a to v padesáti či dvousetlitrových sudech. Výdejním místem je pneuservis v areálu autodromu, kontaktní osobou pro zprostředkování prodeje Jakub Krafek, tel.: 702 143 247, e-mail: krafek@autodrom-most.cz.

„Existují různé druhy závodních benzinů pro automobily, motocykly a motokáry a také zavodní nafta, poptávka po ní je však zanedbatelná. Benziny se dále rozdělují podle toho, zda odpovídají předpisům FIA, FIM a CIK, a podle druhů motorů, pro něž jsou určené. Tedy dvoutaktní, čtyřtaktní, atmosférické nebo přeplňované,“ vyjmenovala Svobodová.

Autodrom je podle ní schopen dodat téměř všechny vyjmenované druhy závodního benzinu, nejrozšířenější jsou však čtyři. LMS/WRF FIA benzin pro všechny typy motorů (DTM, WTCC, ETCC. TCR), Race 102 benzin, který ale neodpovídá předpisům FIA a je nejlevnějším produktem vhodným pro testy či track days, ATMO RC benzin pro atmosférické motory (S2000) a TURBO REF benzin pro turbomotory (R5). Seznam všech nabízených druhů benzinů zájemci najdou zde.

Padesátilitrový sud nejlevnějšího závodního benzinu vyjde na 4 480 korun, nejdražšího pak na 10 370 korun. Ceny jsou uvedeny bez DPH.


Další články


Nejbližší akce

11.04. - 11.04. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
14.04. AUTODROM AUTO RACECAR TESTING
15.04. AUTODROM AUTO RACECAR TESTING
17.04. AUTODROM MOTO Motorspass.eu
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít