Na autodromu si to rozdají budoucí okruhoví šampioni

27.06.2016 16:38

Ve čtvrtek 7. července se sjedou do areálu autodromu mladí lidé ve věku od 15 do 27 let. AUTOMOTOKLUB MOST ve spolupráci se společností AUTODROM MOST pro ně připravil soutěž nazvanou „Hledá se nový okruhový šampion“. Jejím cílem je rozšíření povědomí okruhového motorsportu mezi širokou veřejnost i mládež při dodržení pravidel fair play.

Přihlásit se může prakticky každý občan ČR v dané věkové kategorii, finanční nároky spojené s účastí jsou minimální. „Chceme rozvíjet volnočasové aktivity mladých lidí, a to zejména jejich technické povědomí, fyzickou zdatnost, jakož i vůli podstoupit cestu od amatérského soutěžení až po opravdový vrcholový sport. Naší snahou je v neposlední řadě objevovat talentované jezdce, kteří by mohli využít svůj potenciál i pro jiné budoucí projekty v oblasti motorsportu,“ vysvětlila členka výboru mosteckého automotoklubu a obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Další motivací organizátorů je podle ní snaha o vymanění začínajících řidičů z virtuálního světa počítačových her. „Řada mladých řidičů po získání oprávnění není schopna reagovat na skutečnou realitu na našich silnicích,“ upřesnila.

Účastníci ve svých vozech za standardních bezpečnostních pravidel platných na uzavřených tratích mohou trénovat na malém i velkém závodním okruhu autodromu, jejich výkon pořadatel změří. Soutěž je čtyřkolová.

„Pořadí soutěžících v 1. a 2. kole určíme na základě dosažených časů. Ve 3. kole jezdci absolvují čtyři zvlášť bodované disciplíny. V závěrečném 4. kole soutěže si účastníci vyzkoušejí jízdu v ostrém voze Škoda Octavia Cup. Každý z účastníků může zdarma využít i koučink pod vedením instruktorů sportovní jízdy,“ upře Svobodová. Podrobné informace o soutěži zájemci najdou zde.

Pro úspěšné účastníky pořadatelé připravili hodnotné ceny. Vítěz absolvuje jako jezdec závodní víkend obnoveného seriálu Octavia Cup v příštím roce. Soupeři, kteří se umístí na 2. až 10. místě, získají volný vstup do okruhové školy. Další v pořadí až do 40. příčky se pak mohou těšit na sportovní kemp s dvojnásobným vítězem evropského šampionátu cestovních vozů (ETCC) Petrem Fulínem. Ostatní účastníci soutěže dostanou vouchery společnosti AUTODROM MOST.

Do soutěže se mohou přihlásit i účastníci již zavedeného a velmi oblíbeného klání amatérských jezdců na velkém závodním okruhu autodromu The Most Challenge. Komu se podaří dosáhnout nejlepšího času na jedno kolo, obdrží národní licenci jezdce E a stane se řidičem vozu safety car při mosteckém závodě evropského mistrovství okruhových tahačů Czech Truck Prix v příštím roce. „Každému, kdo alespoň jednou okusil The Most Challenge, nabízíme účast v 1. kole talentové soutěže pro budoucí okruhové šampiony zdarma. Mohou si tak vyzkoušet projet i malý závodní okruh autodromu a porovnat oba zážitky,“ dodala Svobodová.

 


Další články


Nejbližší akce

23.02. AUTODROM AUTO RACE DAY-NÁHR. TERMÍN
27.02. AUTODROM AUTO NK TECH
27.02. - 27.02. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
29.02. AUTODROM AUTO Special Drive
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít