Na AUTOSHOW měla premiéru dražba původního asfaltu závodní dráhy

08.04.2016 14:40

Dražba prvních dvou z celkem 99 kusů původního asfaltu velkého závodního okruhu mosteckého autodromu z roku 1983 měla premiéra na nedělní akci The Most AUTOSHOW #3. Dražeb, jimiž si autodrom připomíná 33. výročí svého vzniku, bude do konce roku ještě deset. Další následuje už za 14 na akci The Most MOTOSHOW #1. Role licitátora se ujal VIP host Aleš Loprais, který předtím uspořádal pro fanoušky autogramiádu. Představil i dakarový speciál Tatra, s nímž se vítězně zapsal do historie nejtěžší rally světa Paříž - Dakar už Alešův strýc Karel Loprais.

Artefakt sestává z kusu asfaltu zasazeného do stříbrné destičky s vyobrazením oválu a jmény pilotů zvučných jmen, kteří se v minulosti po asfaltu mostecké dráhy proháněli. Patří mezi ně například Valentino Rossi, Max Biaggi, Carlos Sainz, David Coulthard či Mika Häkkinen. První dražba přinesla zajímavý a napínavý souboj. V obou případech se nakonec radovaly ženy.

Destičku s pořadovým číslem 01 vydražila Kristina Pňáčková z Nového Boru za 800 korun, destičku s číslem 03 pak za 500 korun Petra Tůmová z Prahy. Žádná si však vzácnou relikvii neponechá. „Asfalt mám pro otce, který je nadšeným fanouškem motorsportu,“ prozradila Kristina. „Povedené dílo daruji příteli, který má srdce závodníka,“ doplnila Petra.

Teplé počasí druhého jarního víkendu přilákalo do areálu mosteckého autodromu více než 2 500 lidí. The Most AUTOSHOW #3 nabídla kromě dne otevřených dveří především volné jízdy s vlastním vozem po závodní dráze či taxijízdy ve speciálech řízených zkušenými piloty. Ukázalo se, že právě na možnost prohnat své auto po okruhu se těšilo mnoho po zimě vyprahlých řidičů i řidiček. Vystřídalo se jich na dráze 730.

Velkému zájmu jistě napomohla i skutečnost, že po nákladné rekonstrukci posledních dvou zatáček byl pro veřejnost poprvé průjezdný celý okruh.

Strávit neděli na autodromu společně se třemi dětmi a přítelem se rozhodla čtyřiatřicetiletá Jana Procházková z Mostu. „Vracím se na okruh po třiceti letech, kdy jsem se tu s rodiči dívala na závody Intersérie. O akci jsem se dočetla na facebooku. Lákalo by mě i svézt se na dráze. Na to ale nemáme vhodné auto, musíme v něm totiž ještě dojet domů,“ usmívá se sympatická žena.

Spokojený byl i sedmadvacetiletý Mostečan Jiří, který dorazil se svou přítelkyní. „Na autodromu nejsem poprvé, líbí se mi rychlá auta. Dnes se na okruh nevydám, v minulosti jsem se po něm už ale svezl. Příjemné je i počasí se slunečními paprsky, které určitě přispělo i k hojné návštěvnosti akce,“ uvedl.

Závodní atmosféru si diváci užili při polední pauze. V Taxi Cupu vypsaném pro všechny přítomné speciály určené k taxijízdám pro veřejnost si v pěti kolech změřili síly známí tuzemští jezdci. Na souboj zkušených bardů za volantem navázal vložený závod ve slalomu „Louda Cup“ pro širokou veřejnost. Soutěživých typů se smyslem pro recesi se na start postavilo deset, nechyběla mezi nimi ani žena. „Už v květnu se naši návštěvníci mohou těšit na další vložený závod, tentokrát ve slalomu. Pořádá jej pro své členy mostecký automotoklub,“ dodala eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Pořadatelé akce mysleli na všechny generace návštěvníků. Zatímco otcové se proháněli po dráze ve svých autech, či se svezli se zkušeným jezdcem pod dohledem manželky či přítelkyně, děti ve fun aréně řádily na kolech a koloběžkách na dopravním hřišti. Nezahálela ani motokárová dráha. Přímo v paddocku pak nejmenším dětem patřil skákací hrad.


Další články


Nejbližší akce

26.01. - 26.01. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
31.01. - 31.01. Kurzy Školení s následným odpočtem bodů
01.02. AUTODROM AUTO RACECHALLENGE
01.02. - 01.02. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LADIES
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři