Na březnových veletrzích autodrom lákal na veterány i minibiky

07.03.2017 17:00

Začátkem března se společnost AUTODROM MOST představila návštěvníkům dvou motoristicky zaměřených mezinárodních veletrhů.

V německém Stuttgartu lákal stánek autodromu s vystavenou cupovou Škodou Octavií a nablýskaným veteránem Hakar zejména na horkou premiéru letošního kalendáře, kterou jsou květnové závody historických vozů The Most Historic Grand Prix. Na veletrhu Motocykl na výstavišti v pražských Holešovicích pak tým autodromu propagoval Mistrovství ČR i Evropy Minibike. Oba šampionáty motocyklových talentů na maloobjemových speciálech si v Mostě diváci mohou vychutnat rovněž v premiéře koncem července.

Prezentace na Retro Classic Stuttgart, který je největší evropskou přehlídkou veteránů a oldtimerů, byla podle eventové manažerky autodromu Terezy Zajíčkové velmi vydařená. „Lidé se živě zajímali o náš závodní okruh i naše závody. Samozřejmě nejvíce se ptali na květnové závody historických automobilů. Naštěstí jsme se vybavili i vstupenkami na toto klání, a tak jsme mohli uspokojit překvapivě silnou poptávku,“ uvedla.

Kromě informování zájemců o závodech minibiků pojal tým autodromu účast na holešovickém veletrhu také jako nábor do Smrž Academy Most pro začínající motocyklové závodníky. Své kořeny a silné jádro má akademie v Českých Budějovicích, v Mostě se ve spolupráci s autodromem otevírá v letošním roce. „Vybavili jsme se odrážedly a malými koly a postavili pro děti dráhu z kuželů. Rodičům těch šikovných jsme pak nabídli možnost účasti jejich potomka v akademii a zevrubně jsme je s celým programem seznámili. Upozornili jsme je také, jakou výhodou je účast v akademii pro nastartování případné další kariéry,“ upřesnila eventová manažerka autodromu Veronika Raková.

Návštěvníkům veletrhu se u stánku mosteckého okruhu představil se svým strojem KTM také velmi talentový, teprve patnáctiletý motocyklový jezdec Filip Salač. V letošní sezoně bude pokračovat v šampionátu Red Bull MotoGP Rookies Cup, ve kterém si loni vyjel celkové deváté místo a stal se nejlepším nováčkem. Nově vstoupí do Mistrovství světa juniorů – FIM CEV REPSOL MOTO3 JUNIOR WORLD CHAMPIONSHIP 2017. Je neméně prestižní, o čemž svědčí nabité startovní pole jezdců mnoha národností.

Do konce letošního roku se společnost AUTODROM MOST zúčastní s vlastním programem ještě dalších pěti významných tuzemských veletrhů.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři