Na tisíc motoristických nadšenců zahájilo sezonu na autodromu

24.03.2019 17:44

Na tisíc motoristických fanoušků přivítalo v neděli sezonu 2019 mosteckého autodromu při celodenní tradiční akci The Most AUTOSHOW. K obrovskému zájmu o volné jízdy vlastním vozem po velkém závodním okruhu za výhodnou cenu přispěla nejspíš i skutečnost, že si řidiči mohli vychutnat bonusový zážitek v podobě nového asfaltového povrchu dráhy. Odstartoval také pátý ročník oblíbené soutěže amatérských jezdců The Most Challenge.

Neméně zajímavý byl i doprovodný program autoshow. Zájemci o adrenalinovou zábavu si mohli objednat taxijízdu v závodním speciálu po okruhu, soutěživé typy si to pak rozdaly v netradičně pojatém jednokolovém závodu LOUDA CUP s tenisovým míčkem v košíčku na přední kapotě vlastního vozu, který nesmí při jízdě vypadnout.

„Líbí se mi, že nový asfalt je hladký. Je to cítit při dobrzďování před zatáčkami. Auto se chová stabilněji. Těším se, až vyzkouším i letní pneumatiky. A věřím, že jak bude dráha více pogumovaná, bude svezení stále lepší a lepší,“ svěřil se se svými pocity z nového povrchu Miroslav Toman z Prahy. Bodoval i v závodě LOUDA CUP. Za druhé místo si odvezl dvě vstupenky na červnový závodní víkend evropské série amerických sedanů NASCAR, který bude mít v Mostě tuzemskou premiéru.

Na sousedním polygonu odstartovala ráno mototuristická jízda Winter Trial pro dvoučlenné posádky. Zážitková akce zaměřená na zdraví prospěšné či poznávací aktivity s důrazem na bezpečnost měla na autodromu také premiéru. Nenechalo si ji ujít 13 posádek, jež se po startu vydaly na silnice Krušných hor se zastávkou na prohlídku přehradní nádrže Fláje se zasvěceným výkladem odborníka. Po návratu do areálu autodromu si také oni užili jízdu po novém asfaltu závodního okruhu a s ostatními účastníky Winter Trialu se rovněž utkali v závodu LOUDA CUP.

Jednu z posádek utvořili sympatičtí manželé z Teplic. „Na autodromu nejsme poprvé, ale poprvé se účastníme takto organizované akce. Moc se nám líbila, a to včetně exkurze na Flájích, kde jsme se dozvěděli řadu velmi zajímavých informací. Navíc procházka po přehradní hrázi i po okolí byla romantická,“ shrnula dojmy z mototuristické jízdy i za svého partnera Dagmar Mohrová.

Rodiny využily v hojné míře také možnosti zabavit své ratolesti na dětském hřišti s dopravními značkami a funkčními semafory. Jeho součástí jsou také různé atrakce pro nejmenší návštěvníky areálu autodromu, například prolézačky, skluzavka nebo malé fotbalové hřiště.

 


Další články


Nejbližší akce

28.06. - 30.06. Závody OMV MaxxMotion NASCAR Show
01.07. AUTODROM MOTO TZ MOTORSPORT
02.07. AUTODROM MOTO TZ MOTORSPORT
03.07. AUTODROM MOTO TZ MOTORSPORT
04.07. - 04.07. Kurzy Kurz sportovní jízdy
05.07. AUTODROM MOTO SCHLEIFENDES KNIE GbR
05.07. - 05.07. Kurzy Trénink FOR MOTO s Mírou Lisým
06.07. AUTODROM MOTO SCHLEIFENDES KNIE GbR
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít