Náměstí ozdobily závodní speciály, jezdci se podepisovali fanouškům

17.06.2016 20:28

Aktéři víkendového souboje cestovních vozů a formulí zóny střední Evropy a obnoveného okruhového seriálu Octavia Cup, jež hostí areál mosteckého autodromu, potěšili v pátek v podvečer fanoušky spanilou jízdou do centra města. Na 1. náměstí se poté jezdci věnovali divákům, velký zájem měli o autogramiádu.

Úvodní slovo obstaral mostecký primátor Jan Paparega, který všechny přítomné pozval do ochozů autodromu. „Jsem rád, že můžeme opět v centru města obdivovat tyto krásné závodní speciály. Kdo dorazí o víkendu na závody, určitě nebude litovat. Kromě napínavé sportovní podívané se může těšit i na velmi bohatý doprovodný program,“ uvedl.

Pracovně zaneprázdněného generálního ředitele společnosti AUTODROM MOST Jiřího Voloveckého zastoupil náš nejúspěšnější závodník novodobé historie Tomáš Enge, který právě v Mostě sedlá cupovou Octavii. „Mám tu čest reprezentovat autodrom, který je úzce spojen s obnoveným seriálem Octavia Cup. Vážím si toho, že se mohu v tomto nádherném voze svézt a vyzkoušet si zase něco nového. Přiznávám, že jsem měl určité obavy. Dvacet let jsem zvyklý na vozy GT či formule se zadní nápravou. S předokolkou je to přeci jen něco zcela jiného. Musím ale říct, že na auto si rychle zvykám. Máme za sebou volné tréninky a myslím, že pátá příčka z celkem čtrnáctičlenného pole není zase až tak špatná,“ zhodnotil svou premiéru v Octavii.

Další výraznou postavou za volantem Octavie – a zároveň jediným zástupcem něžného pohlaví ve startovním poli – je zpěvačka Olga Lounová. V mosteckém závodě Octavia Cupu bude tváří VIP osobností. Zpěvačka už má zkušenosti s rally, kde se objevuje sedmým rokem. Na okruhu to však byla její premiéra. I když jí úvodní trénink nevyšel podle představ, a zůstala na chvostu závodního pole, přesto si zaslouží pochvalu. Dokázala se totiž během krátkého premiérového vystoupení zlepšit o devět vteřin na kolo.

Souboje cestovních vozů, formulí a prototypů zóny střední Evropy The Most FIA CARS CENTRAL Europe Challenge společně s obnoveným legendárním okruhovým seriálem Octavia Cup, zahájily v pátek tréninky a část kvalifikací. Zbytek kvalifikačních jízd a vlastní závody pak diváci mohou sledovat na velkém závodním okruhu autodromu v sobotu, respektive v neděli.

Součástí akce je i pestrý doprovodný program, kteří organizátoři zasvětili oslavám 33. výročí vzniku autodromu. Podrobné informace zájemci najdou zde.

 


Další články


Nejbližší akce

26.01. - 26.01. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
31.01. - 31.01. Kurzy Školení s následným odpočtem bodů
01.02. AUTODROM AUTO RACECHALLENGE
01.02. - 01.02. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LADIES
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři